Premier Mateusz Morawiecki i wicepremier Jarosław Kaczyński w Kijowie, stolicy Ukrainy. Fot. PAP/Andrzej Lange
Premier Mateusz Morawiecki i wicepremier Jarosław Kaczyński w Kijowie, stolicy Ukrainy. Fot. PAP/Andrzej Lange

Morawiecki i Kaczyński już w Polsce. Premier spotkał się z ambasadorem RP w Ukrainie

Redakcja Redakcja Polityka zagraniczna Obserwuj temat Obserwuj notkę 66
Delegacje Polski, Słowenii i Czech po wizycie w Kijowie wróciły bezpiecznie na teren naszego kraju - poinformował w środę rzecznik rządu Piotr Müller. Przed wyjazdem z Kijowa premier Mateusz Morawiecki rozmawiał z ambasadorem RP Bartoszem Cichockim.

Wizyta premierów Polski, Czech i Słowenii w Kijowie

We wtorek w Kijowie premierzy: Polski - Mateusz Morawiecki, Czech - Petr Fiala i Słowenii - Janez Jansza oraz wicepremier Jarosław Kaczyński spotkali się z prezydent Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i premierem Denysem Szmyhalem.

W środę po godz. 10 rzecznik rządu poinformował, że delegacje bezpiecznie wróciły do Polski. "Delegacje Polski, Słowenii i Czech po wizycie w Kijowie wróciły bezpiecznie na teren naszego kraju" - napisał Müller na Twitterze.


Morawiecki rozmawiał z Cichockim

Premier Morawiecki przekazał na Facebooku, że przed wyjazdem z Kijowa rozmawiał polskim ambasadorem w stolicy Ukrainy - Bartoszem Cichockim i funkcjonariuszami polskiej placówki dyplomatycznej. "Gdy inni dyplomaci wyjechali - oni zostali i stanowią żywy symbol polskiej solidarności oraz wsparcia Europy i wiary, że Kijów i Ukraina przetrwają" - napisał Morawiecki.


Również szef KPRM Michał Dworczyk poinformował o powrocie delegacji z Kijowa. "Witajcie w domu! Dzięki Waszej osobistej odwadze Ukraina otrzymała silne wsparcie a świat patrzy z szacunkiem na Polskę i Europę Środkowo-Wschodnią! Podziękowania również dla pracujących nad bezpieczeństwem MON i MSWiA. Szczególne dla operatorów i funkcjonariuszy działających w ciszy" - napisał na Twitterze Dworczyk. 


KW

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka