Dziennikarze zbojkotowali antyukraińską konferencję posłów Konfederacji

Posłowie Konfederacji zorganizowali w Sejmie konferencję, której tematem były niesłuszne ich zdaniem przywileje, jakie rząd przyznał Ukraińcom. Dziennikarze odeszli od sprzętu i politycy przemawiali do samych statywów. "Czy zasługujemy na światło" - pytał Tomasz Grabarczyk.

"Tak dla pomocy, nie dla przywilejów"

"Tak dla pomocy, nie dla przywilejów" - to był tytuł konferencji zorganizowanej przez Konfederację. Jeden z liderów ugrupowania, Krzysztof Bosak wyjaśnił na Twitterze, że pomoc dla uchodźców z Ukrainy powoduje „poczucie niesprawiedliwości” u części Polaków, ale również Ukraińców, którzy przybyli do naszego kraju wcześniej.

Niech się zamienią z uchodźcami...

Wpis Bosaka wywołał emocje. Komentowali go też przedstawiciele rządu i PiS.

"Sądzę, że każdy z tych „uprzywilejowanych” uchodźców bez namysłu zamieniłby się z posłami Konfederacji. Za dach nad głową, żyjących bliskich, brak bombardowań i dobytek większy niż jedna walizka pewnie bez żalu oddaliby te darmowe przejazdy PKP i 300 zł jednorazowej zapomogi" - napisał wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.

"Krzysiek jak Ci zbombardują dom i zabiją rodzinę, to też będę apelować żeby się tak bardzo nie rozpedzać z tą pomocą, kłamliwie sugerując że ktoś na tym straci" - napisała posłanka Lewicy Katarzyna Kotula.

Dziennikarze zbojkotowali konferencję

Również dziennikarze postanowili "nie przykładać swojej ręki" do tego, co mówią przedstawiciele Konfederacji. Mikrofony i kamery rozstawiono, ale ich użytkownicy odeszli pod ścianę. Niektórych sprzętów nawet nie włączono.

Polityk prosił o światło

"W związku z tym, że dziennikarzom w Sejmie nie spodobało się hasło "Tak dla pomocy, nie dla przywilejów" zbojkotowano konferencje prasową i wyłączono oświetlenie. Nie pierwszy raz. Wyjdzie zapewne jak zwykle - że mieliśmy rację" - skomentował na swoim profilu na Twitterze Ruch Narodowy.

ja

Czytaj także:Lubię to! Skomentuj215 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka