Ukraińskie władze chwalą Morawieckiego [RELACJA NA ŻYWO]

Ukraińcy przebywają w schronach.
Ukraińcy przebywają w schronach.
24 lutego 2022 rozpoczęła się inwazja rosyjska na Ukrainę. 19 marca to kolejny dzień rosyjskiej napaści na to państwo.

Prędkość hipersoniczna zaczyna się od około 6 tys. km na godzinę. Tego rodzaju pociski mogą poruszać się po znacznie niższej trajektorii niż pociski balistyczne. Potrafią też manewrować, co utrudnia pracę systemów przeciwrakietowych.

Bonduelle zostaje w Rosji

Francuska firma Bonduelle, znany także w Polsce producent groszku, kukurydzy czy fasolki nie zamierza się wycofywać z Rosji.

To kolejne przedsiębiorstwo znad Sekwany, które nie reaguje na apele o ograniczenie biznesu.

Czytaj: Zełenski ostro do Auchan. Sieć twierdzi, że nie rozumie zarzutów

Kierownictwo niemieckiej firmy Bosch podjęło decyzję o wyjściu z Rosji

Kierownictwo niemieckiej firmy Robert Bosch GmbH podjęło decyzję o całkowitym wstrzymaniu produkcji w zakładach działających w Rosji. Jest to podyktowane obawą, że produkcja niemieckiej korporacji może być wykorzystywana w celach wojskowych - podano w komunikacie.Robert Bosch GmbH to niemieckie przedsiębiorstwo technologiczne z siedzibą w Gerlingen. Zajmuje się produkcją techniki przemysłowej, urządzeń gospodarstwa domowego oraz technicznego wyposażenia budynków. Działa w wielu krajach na całym świecie.

Firma została założona w 1886 r. w Stuttgarcie przez Roberta Boscha.

Strona ukraińska: Kreml może szykować prowokacje na własnym terytorium

Władze Rosji mogą przygotowywać prowokacje na własnym terytorium. Pozwoliłoby to uzasadnić powszechną mobilizację - podał w sobotę rano sztab generalny ukraińskiego wojska na swoim profilu w serwisie Facebook.

Polecamy:


"Biorąc pod uwagę, że wróg poniósł ciężkie straty, prawdopodobne jest, że wojskowo-polityczne władze Federacji Rosyjskiej zdecydują się na zmianę obowiązującego (tam) prawodawstwa i rozpoczną powszechną mobilizację. W celu uzasadnienia takich działań możliwe jest, że na terytorium FR zostanie przeprowadzony szereg prowokacji z ofiarami cywilnymi, jak miało to miejsce przed rozpoczęciem drugiej wojna czeczeńskiej. Pozwoli to rządowi na podjęcie decyzji o wprowadzeniu stanu wojennego i powszechnej mobilizacji" - czytamy w komunikacie.

W podsumowaniu sytuacji operacyjnej ukraińskie dowództwo poinformowało, że w ciągu ubiegłej doby obrona przeciwlotnicza trafiła w 12 wrogich celów. Zniszczono dwa samoloty, trzy śmigłowce, trzy bezzałogowce i cztery pociski manewrujące.

"Sytuacja i charakter działań sił obronnych nie zmieniły się znacząco w ciągu ostatniego dnia. Siły Zbrojne Ukrainy kontynuowały uderzenia na grupy wojsk wroga próbujących utrzymać zajęte pozycje" - podsumował sztab.

Sztab generalny: Ukraińskie wojsko zlikwidowało generała rosyjskiej armii

W ciągu ostatniej doby Sił Zbrojne Ukrainy zlikwidowały rosyjskiego generała porucznika Andrieja Mordwiczowa - podał w sobotę rano ukraiński sztab generalny w serwisie Facebook.

"W wyniku ostrzału wroga przeprowadzonego przez Siły Zbrojne Ukrainy zginął dowódca 8. Armii Ogólnowojskowej Południowego Okręgu Wojskowego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej, generał porucznik Andriej Mordwiczow" - podał sztab.

Mordwiczow miał zginąć na lotnisku w Czornobajiwce w obwodzie chersońskim.


KW

Czytaj dalej:

Amerykański generał: Potrzebna dywizja pancerna wokół obwodu kaliningradzkiego

Po wybuchu wojny wyzwania Polski są potężne. Nie wystarczy cofnięcie Polskiego Ładu

Rozbił się samolot wojskowy USA z czterema osobami na pokładzie

Były premier jedzie ciężarówką do Polski z pomocą humanitarną dla Ukraińców

Skandal w Niemczech. Kolejne doniesienia dotyczące "wsparcia" dla Ukrainy


Lubię to! Skomentuj21 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka