źródło: PAP/Aka Baron
źródło: PAP/Aka Baron

Ukrainiec zwolniony z pracy w Niemczech. Szef ukraińskiego MSZ interweniuje

Redakcja Redakcja Niemcy Obserwuj temat Obserwuj notkę 48
Ukraiński pracownik został zwolniony z niemieckiej restauracji. Powodem było wystosowanie przez niego apelu do Rosjan w temacie wojny. Za Ukraińcem wstawił się minister spraw zagranicznych Dmytro Kułeba.

"Jesteście jak piloci rosyjskich samolotów"

Kułeba opisał zaistniałą sytuację na swoim facebookowym profilu. Do zdarzenia miało dojść w niemieckim kurorcie Baden-Baden. Jak twierdzi ukraiński minister, mieszka tam wielu Rosjan.

W jednej z miejscowych restauracji pracował Ukrainiec. Został zwolniony, ponieważ nagrał wideo z apelem do obywateli Rosji. Na nagraniu opowiedział o wojnie i ofiarach wśród ukraińskich cywili.

— Jesteście jak piloci rosyjskich samolotów zabijających ukraińskich cywilów — mówił.

Zobacz też:

Kułeba zwrócił się do Rosjan w Niemczech

— Za waszą cichą zgodą lub otwartym wsparciem przez 27 dni z rzędu ukraińskie dzieci chowają się w piwnicach, a 117 zostało już zabitych — mówił Kułeba do ''zwolenników Putina w Niemczech''.

Ukraiński minister spraw zagranicznych oskarżył restaurację Rizzi w Baden-Baden za postawienie za swój priorytet reputacji wśród klientów z Rosji.

— Właśnie teraz Wasza reputacja dobiegła końca. I nawet najskuteczniejsze niemieckie detergenty nie zmyją krwi niewinnie zamordowanych z Waszych rąk' — napisał Kułeba. Zapowiedział też pomoc prawną dla zwolnionego Ukraińca.RB


Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka