W popularnej loterii nadchodzą korzystne zmiany dla graczy

Staatliche Toto-Lotto GmbH Baden-Württemberg, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons
Staatliche Toto-Lotto GmbH Baden-Württemberg, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons
Zapowiadane 17 lutego zmiany w grze Eurojackpot wchodzą w życie. Już dziś pierwsze piątkowe losowanie na nowych zasadach. Następne losowanie już we wtorek.

Częstsze losowania to więcej szans na wygrane w tygodniu. Kolejne obowiązujące już zmiany to zwiększenie limitu puli na wygrane z 90 do 120 milionów euro, czyli do ponad pół miliarda złotych. Ważną zmianą są również zasady typowania liczb - od teraz należy typować 5 z 50 i 2 z 12 liczb. Cena zakładu Eurojackpot pozostała bez zmian i wynosi 12,50 zł.

Zmiany w Eurojackpot

Nowe zasady obowiązują od soboty 19 marca. Od tego dnia należy typować 5 z 50 liczb z pierwszego zbioru, a z drugiego 2 z 12 (poprzednio 2 z 10). Takie rozwiązanie będzie miało wpływ na budowanie jeszcze wyższych kumulacji. Zmienił się także procentowy podział puli na wygrane. Dzięki tym zmianom przewidywany jest wzrost wartości wygranych w każdym stopniu. Liczba stopni wygranych pozostanie bez zmian, a zatem nadal będzie ich 12.

Nagrody w wysokości setek milionów złotych

Nagrody w Eurojackpot wynoszą nawet kilkaset milionów złotych. Najwyższa polska wygrana w tej grze to ponad 206 milionów złotych. Po zmianach w Eurojackpot do wygrania może być nawet 120 milionów euro, czyli ponad 500 milionów złotych. Pula gwarantowana, od której zaczynamy grę, to równe 10 milionów euro (ponad 45 milionów zł).

Wtorkowe losowania będą się odbywać między 20.15 a 21.00, piątkowe natomiast bez zmian – między 20.00 a 21.00.

Organizator przypomina, że w Eurojackot można zawrzeć zakłady od razu na więcej losowań – nawet 8 kolejnych. W dniach losowań (wtorek i piątek) zakłady będzie można zawierać do godz. 19.00. Retransmisje z losowań dostępne są na stronie LOTTO.

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości