Nowe inwestycje Google w Polsce. Premier i szef Google o planach współpracy

fot. Twitter/KPRM
fot. Twitter/KPRM
Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z prezesem zarządu Google i Alphabet Sundarem Pichaiem.

Prezes Alphabetu i należącej do tego holdingu spółki Google odwiedził we wtorek Warszawę w ramach wizyty w Europie.

Podczas konferencji prasowej z premierem Mateuszem Morawieckim w Google Campus w Warszawie Sundar Pichai podkreślił, że od samego początku wojny koncern skupiał się na wspieraniu działań humanitarnych, podawaniu rzetelnych informacji i walce z dezinformacją.

"Do dziś skierowaliśmy ponad 35 mln dolarów do organizacji wspierających uchodźców, w tym 10 mln w grantach do NGO-sów, które pomagają uchodźcom przybywającym do Polski" - poinformował prezes giganta technologicznego.

Dodał, że trzy tygodnie temu w Google Campus w Warszawie otworzono przestrzeń dla organizacji pozarządowych, które udzielają uchodźcom pomocy prawnej i psychologicznej.

"Dzisiaj ogłaszamy nowe granty dla uchodźców z niepełnosprawnościami dla polskiej organizacji pozarządowej, która organizuje także pomoc humanitarną" - oznajmił Pichai.

Zapowiedział też zainwestowanie dodatkowych 10 mln dolarów na rzecz nowych partnerstw z organizacjami społeczeństwa obywatelskiego, by wspierać sprawdzanie faktów.

"Nasza jednostka, która zwalcza zagrożenia online, będzie również tworzyła nowe możliwości techniczne walki z dezinformacją i uczyła, jak rozpoznać dezinformację" - oświadczył prezes Google.

- Po świętach Wielkiej Nocy odbędzie się konferencja donatorów, zarówno państw, jak i firm - powiedział premier Mateusz Morawiecki na wtorkowej konferencji prasowej. Podziękował za zobowiązanie po stronie Google’a do przekazania środków na rzecz uchodźców z Ukrainy.

- Z Sundarem Pichaiem rozmawialiśmy o zmianie na rynku energii. (...) Chcemy odciąć się od rosyjskiego gazu. Polska zrobi to jako jeden z pierwszych krajów w Europie - zadeklarował premier Morawiecki.

Przypomniał, że Polska zamierza również zrezygnować z kupowania rosyjskiej ropy naftowej i rosyjskiego gazu.

W ubiegłym roku w Warszawie powstał region Google Cloud. To 25 taki ośrodek na świecie i jedyny, jaki Google otworzył w 2021 roku w Europie.

ja


Czytaj także:

Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie