PAP/Rafał Guz
PAP/Rafał Guz

Spotkanie ministrów obrony Grupy Wyszehradzkiej odwołane. Wszystko przez bojkot

Redakcja Redakcja Grupa Wyszehradzka Obserwuj temat Obserwuj notkę 34
Minister obrony Węgier Tibor Benkoe poinformował we wtorek, że odwołano spotkanie szefów resortów obrony państw Grupy Wyszehradzkiej, które miało się odbyć w tym kraju. Ministrowie z Polski i Czech ogłosili wcześniej, że nie wezmą w nim udziału z powodu stosunku Węgier do rosyjskiej inwazji na Ukrainę - pisze AFP.

Spotkanie ministrów obrony V4 nie dojdzie do skutku

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak potwierdził w poniedziałek wieczorem na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego, że nie będzie uczestniczył w środowym spotkaniu szefów resortów obrony państw Grupy Wyszehradzkiej.

Czytaj też: Zakończyły się negocjacje Rosji i Ukrainy. Zaskakująca deklaracja Rosjan

Benkoe oznajmił natomiast, nie podając żadnych dodatkowych szczegółów, że "spotkanie odbędzie się w późniejszym terminie".

Czeska minister obrony Jana Czernochova powiadomiła już w piątek, że nie pojedzie. Wyjaśniła, że nie chce brać udziału w kampanii wyborczej na Węgrzech i skrytykowała podejście Budapesztu do wojny na Ukrainie.

"Zawsze popierałam V4 i jest mi bardzo przykro, że dla węgierskich polityków tania rosyjska ropa jest teraz ważniejsza od ukraińskiej krwi" - napisała Czernochova na Twitterze. 

SW

Czytaj też:


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj34 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka