Jak Kaczyński spędzi Święta Wielkanocne? Jednego przy stole robić nie wolno

Źródło: commons.wikimedia.org
Źródło: commons.wikimedia.org
Dla wicepremiera święta wielkanocne po katastrofie smoleńskiej nie są już tak radosne. Jan Maria Tomaszewski zdradził jak wygląda ten czas u prezesa PiS.

Święta Wielkiej Nocy, to najważniejsze święta w roku dla wszystkich chrześcijan. Święta te upamiętniają zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Większość rodzin stara się ten okres spędzać w najbliższym gronie.

Zakaz poruszania tematu katastrofy smoleńskiej 

Jan Maria Tomaszewski udzielił wywiadu dla Super Expressu, w którym zdradził jak wyglądają święta Jarosława Kaczyńskiego. Prezes ten czas spędza ze swoim bratem ciotecznym. Przed katastrofą natomiast święta te celebrował zawsze z Lechem Kaczyńskim, małżonką brata Marią oraz jego rodziną. Wielkanoc zazwyczaj przypada wraz z rocznicą katastrofy smoleńskiej, więc to tym bardziej ciężki okres dla prezesa. "Ja też byłem bardzo związany z Leszkiem i Marią. I wszystko się urwało. Świat się jakoś toczy, ale to już nie to samo" – powiedział Tomaszewski dla SE.

"Jarek Kaczyński jest dla mnie jak rodzony brat. Święta pewnie spędzimy u mnie. Pewnie do mnie przyjedzie na śniadanie wielkanocne. Będzie jajeczko, takie tradycyjne śniadanie wielkanocne" – dodał. Jan Maria Tomaszewski zaznaczył również, że przy stole wielkanocnym jest zakaz rozmawiania o katastrofie smoleńskiej "To było dla nas bardzo bolesne, ciężka sprawa…".

MP

Czytaj dalej:


Lubię to! Skomentuj52 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura