Tusk do Kaczyńskiego: „Drogi Jarosławie, nie ukrywaj się tchórzliwie za kłamstwami”

Donald Tusk. Fot. PAP
Donald Tusk. Fot. PAP
Drogi Jarosławie, od lat cię namawiam - stań do debaty, nie ukrywaj się tchórzliwie za swoimi służbami, za swoimi ministrami, za swoimi kłamstwami - powiedział szef PO Donald Tusk, pytany czy przeprosi Kaczyńskiego za swój wpis na Twitterze. Zapewnił, że na pewno nie da się zastraszyć.

Prezes PiS z przedsądowym wezwaniem do Tuskiem

Jak wynika z informacji PAP, prezes PiS Jarosław Kaczyński w wezwaniu przedsądowym skierowanym do szefa PO Donalda Tuska domaga się usunięcia wpisu na Twitterze dotyczącego wyborów w USA, zamieszczenia przeprosin na tym portalu oraz wpłaty 10 tys. zł na rzecz pomocy uchodźcom z Ukrainy.

Polecamy:

Kaczyński wysłał wezwanie przedsądowe do Tuska. O co poszło?

Premier zapowiada rezygnację z WIBOR-u. Nadchodzi transparentna stawka

Wezwanie ma związek z wpisem, jaki Tusk zamieścił na Twitterze 19 kwietnia. „Węgry chcą zablokować sankcje energetyczne przeciw Rosji. PiS chce sprzedać część naszego przemysłu naftowego Węgrom. Kaczyński twierdzi, że w USA sfałszowano wybory, a Morawiecki wspiera Le Pen i atakuje Unię. Plany pisane obcym alfabetem” - napisał lider PO.

Tusk do Kaczyńskiego: Nie ukrywaj się tchórzliwie

Tusk pytany był w poniedziałek na konferencji prasowej w Korczynie (woj. podkarpackie), czy przeprosi prezesa PiS za to, co napisał. – Drogi Jarosławie, ja ciebie od lat namawiam - stań do debaty, nie ukrywaj się tchórzliwie za swoimi służbami, za swoimi ministrami, za swoimi kłamstwami – odpowiedział lider PO.

Zapewnił, że na pewno nie da się zastraszyć. – Nie mam żadnych wątpliwości - i to wszyscy w Polsce słyszeli i widzieli - że PiS, partia Kaczyńskiego, wielu polityków tej partii wspierało Donalda Trumpa także w ten sposób, że sugerowano albo wprost mówiono, że wybory w Stanach były nieuczciwe, że prawdopodobnie były sfałszowane – powiedział Tusk.

Podkreślił, że pamięta memy na przykład sekretarza generalnego PiS-u Krzysztofa Sobolewskiego z sugestią, „że na Bidena głosowali zmarli”. – Tam był taki słynny mem, że niby wykorzystano, de facto fałszowano wybory poprzez zapisywanie głosów tych ludzi, którzy już nie żyją – powiedział szef PO.

Według niego, „wszyscy widzieliśmy, co PiS wyprawiał w czasie tych ostatnich amerykańskich wyborów”. – Teraz starają się to jakoś nieudolnie naprawić. I wojna na Ukrainie jakby przysłania te grzechy i te niemądre działania, ale szkody tak, czy inaczej pozostały – zaznaczył Tusk.

– Jarosławie przemyśl moją ofertę, nie ukrywaj się, stań do debaty. Możemy także porozmawiać o twoim zaangażowaniu, niemądrym zaangażowaniu, w wspieranie prezydenta Donalda Trumpa – dodał lider PO.

KW

Czytaj dalej:

Pilny wyjazd Rafała Trzaskowskiego do USA. "Potrzebujemy wsparcia!"

Jest wyrok dla byłego senatora PiS za znęcanie się nad psem. Nie wszyscy się ucieszą

Dramatyczna sytuacja z COVID-19 w Chinach. Mieszkańcy Szanghaju odgrodzeni

Po zwycięstwie Macrona we Francji. Znamy polityczne oczekiwania polskich władz

Łukaszenka z absurdalnym przemówieniem. "Proszą, żebyśmy ich wpuścili na Białoruś"

Lubię to! Skomentuj156 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka