Adwokat Paweł K. z zarzutem spowodowania wypadku. Zginęły w nim dwie osoby

Adwokat Paweł K. Fot. PAP/Instagram
Adwokat Paweł K. Fot. PAP/Instagram
Adwokat Paweł K. usłyszał zarzut spowodowania wypadku, w którym zginęły dwie osoby. Podejrzany nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Grozi mu kara do 8 lat więzienia - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Olsztynie.

Zarzuty dla Pawła K.

– Dziś prokurator okręgowy w Olsztynie ogłosił zarzut Pawłowi K. Jak wynika ze zgromadzonego w toku śledztwa materiału dowodowego a w szczególności oględzin prowadzonych na miejscu zdarzenia, przesłuchań świadków, opinii powołanych w sprawie biegłych w dniu 26 września 2021 roku Paweł K. ok. g. 17.40 w pobliżu miejscowości Stare Włoki w gminie Barczewo na drodze wojewódzkiej 595 na trasie Barczewo-Jeziorany naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym – poinformował PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny.

Polecamy:

Unia zaakceptuje polskie KPO? Rzecznik rządu przekazał nowe informacje

Turcja o akcesji Finlandii i Szwecji do NATO. Jednoznaczne stanowisko

Według prokuratury podejrzany, kierując samochodem marki mercedes, nie dostosował się do oznakowania poziomego, przekroczył linię podwójną ciągłą wyznaczającą oś jezdni, zjechał pojazdem na lewą stronę drogi, wjeżdżając na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do wypadku drogowego polegającego na zderzeniu z prawidłowo jadącym z naprzeciwka samochodem marki audi 80, w wyniku czego zginęły dwie kobiety: kierująca autem i pasażerka.

Paweł K. odmówił składania wyjaśnień

Paweł K. przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do dokonania zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień. Wobec podejrzanego prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 50 tys. zł oraz powstrzymywania się od prowadzenia pojazdów mechanicznych. Podejrzanemu grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. 

KW

Czytaj dalej:

Komplikacje z przejęciem Twittera. Musk zrezygnuje?

Bruksela nie ma nowych pieniędzy dla Polski na uchodźców

„Próbę sił Ziobry i Kaczyńskiego wyraźnie wygrał prezes PiS. Atuty są po jego stronie”

Nowe emerytury od lipca. Czternasta emerytura może być wcześniej

Polska zablokowała konta rosyjskim dyplomatom. Poznaliśmy kwotę

Lubię to! Skomentuj23 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka