Unia zaakceptuje polskie KPO? Rzecznik rządu przekazał nowe informacje

Polska i Komisja Europejska doszły do kompromisu ws. najważniejszych różnic - poinformował rząd Mateusza Morawieckiego. Źródło: flickr.com/Kancelaria Premiera
Polska i Komisja Europejska doszły do kompromisu ws. najważniejszych różnic - poinformował rząd Mateusza Morawieckiego. Źródło: flickr.com/Kancelaria Premiera
Najwyraźniej dobiega końca spór o Krajowy Plan Odbudowy i odblokowanie środków unijnych dla Polski. Polska i Komisja Europejska doszły do kompromisu ws. najważniejszych różnic - poinformował rząd Mateusza Morawieckiego.

W najbliższych kilku, kilkunastu dniach powinno dojść do formalnego zaakceptowania KPO; w środę zakończyły się prace zespołów negocjacyjnych ws. KPO. Polska i KE doszły do porozumienia ws. "kamieni milowych" - poinformował w piątek rzecznik rządu Piotr Müller.

Jest porozumienie w sprawie KPO

Rzecznik rządu Piotr Müller przekazał, że w środę zakończyły się prace zespołów negocjacyjnych dotyczących KPO.

"Zarówno zespół ze strony polskiej, jaki i zespół, który został stworzony przez przewodniczącą KE, doszły do porozumienia w zakresie treści +kamieni milowych+. Te zaaprobowane przez obie strony treści +kamieni milowych+ zostały właśnie przekazane do dalszej procedury, już takiej finalnej, formalnej akceptacji przez KE" - oświadczył.

Jak ocenił, to bardzo dobra wiadomość oznaczająca, że "w najbliższych kilku, kilkunastu dniach powinno dojść do formalnego zaakceptowania KPO".

"Przed nami już właściwie tylko droga formalna w KE, a później oczywiście realizacja poszczególnych reform, które są zapisane w KPO. Jest ich wiele, bo one nie dotyczą tylko wymiaru sprawiedliwości, to jest wąski wycinek, który był dyskutowany tylko na samym końcu, ale wielu reform gospodarczych, systemowych, które będą realizowane ze środków Unii Europejskiej" - mówił rzecznik rządu.

"W tej chwili oczekujemy na formalny, finalny krok ze strony KE" - dodał Müller.

MP

Czytaj dalej:


Lubię to! Skomentuj15 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka