Mazurek pyta Łukasza Schreibera czy wystartuje w wyborach z list partii Marianny Schreiber

Łukasz Schreiber i Marianna Schreiber, fot. gov.pl/Instagram
Łukasz Schreiber i Marianna Schreiber, fot. gov.pl/Instagram
Nie biorę pod uwagę takiej sytuacji, że żona wystartuje z opozycyjnej partii - powiedział Łukasz Schreiber, szef stałego komitetu Rady Ministrów, pytany o komentarz do politycznych planów swojej żony.

Czy Łukasz Schreiber wystartuje z listy partii Marianny Schreiber?

Polityk PiS był gościem Roberta Mazurka w radiu RMF FM. Dziennikarz pytał Schreibera m.in. o polityczną działalność jego rodziców, padło też pytanie o żonę. Okazało się, że to bardzo niewygodny temat.

- Pani Marianna Schreiber zakłada partię opozycyjną wobec Prawa i Sprawiedliwości. Można pójść i się zapisać. Czy pan wystartuje w takim razie z list PiS czy z list partii żony w następnych wyborach? - zapytał Mazurek. - Niech pan sobie nie żartuje - odpowiedział Schreiber.

- Pan uważa, że żona zakłada partię dla żartów? - dopytywał prowadzący. - Nie wiem. Nie będę tego komentował - usłyszał.

Zobacz też: Tusk zdradza, jak pokonać PiS w wyborach. Opozycja nie jest przekonana do jego planu

Czy Schreiberowie będą nowymi Rokitami?

Dziennikarz akcentował, że nie interesuje go kariera zawodowa Marianny Schreiber, tylko polityczna. Wtedy szef stałego komitetu Rady Ministrów zaczął opowiadać o... Nelly Rokicie.

- Nelly Rokita, kiedy ogłosiła, że będzie kandydowała z list PiS-u, Jan Rokita zrezygnował z Platformy Obywatelskiej. To do tego jeszcze dojdziemy, bo do wyborów jest chwila. Po pierwsze, jest przede mną decyzja, czy będę kandydował. Po drugie, przed moją partią, przed szefem mojej partii, czy chce, nawet jeżeli ja bym chciał, żebym kandydował. A po trzecie, będzie decyzja ewentualna wyborców, jeżeli w ogóle będę na tej liście. Jeżeli będę startował, o to pan pyta, rozumiem, to tylko i wyłącznie z list Prawa i Sprawiedliwości, z żadnej innej formacji - podkreślił Łukasz Schreiber.

- I nie będzie panu przeszkadzało, że żona będzie kandydowała z opozycyjnej partii? - dociekał Mazurek. - Takiej sytuacji nie biorę pod uwagę - usłyszał w odpowiedzi. - Nie biorę pod uwagę, żeby była ta sytuacja, którą pan opisał - powtórzył polityk PiS.

- Czyli państwo Schreiberowie nie są nowymi Rokitami? - zapytał na koniec dziennikarz. - Nie - uciął Schreiber.

"Mam Dość" - Marianna Schreiber zbiera podpisy

Przypominamy, Marianna Schreiber utworzyła własne ugrupowanie "Mam Dość", które aspiruje do bycia partią polityczną. Niedawno żona ministra PiS spotkała się z liderem AgroUnii Michałem Kołodziejczakiem.


Szersze działania związane z ugrupowaniem "Mam Dość" rozpoczną się 1 czerwca.

ja

Czytaj także:

Włoskie media przekazują sensacyjne wieści o zdrowiu Putina. "Przeszedł operację"

Samoloty NATO na polskim niebie. Obwód kaliningradzki na oku Sojusz

Były dyplomata: "Na miejscu ambasadora RP w Rosji odesłałbym rodzinę do Polski"

Orłoś ma niespodziewany problem. Firmy nie chcą z nim współpracować, zaskakujący powódLubię to! Skomentuj80 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka