Janusz Korwin-Mikke ukarany przez komisję etyki. Kara za słowa o masakrze w Buczy

Sejmowa komisja etyki ukarała w środę naganą posła Janusza Korwin-Mikkego za wpisy o masakrze w Buczy. fot. Adrian Grycuk - Own work, CC BY-SA 3.0 pl
Sejmowa komisja etyki ukarała w środę naganą posła Janusza Korwin-Mikkego za wpisy o masakrze w Buczy. fot. Adrian Grycuk - Own work, CC BY-SA 3.0 pl
Sejmowa komisja etyki ukarała w środę naganą posła Janusza Korwin-Mikkego za wpisy, w których podważał dokonanie przez rosyjskich żołnierzy masakry w ukraińskiej Buczy – poinformowała PAP zasiadająca w komisji posłanka Monika Falej z Lewicy.

Wniosek o ukaranie Korwin-Mikkego złożył na początku kwietnia Dariusz Joński (KO). Chodziło o serię twitterowych postów Korwin-Mikkego z 3 kwietnia.

Janusz Korwin Mikke ukarany naganą za wpisy o masakrze w Buczy

Komentując doniesienia o zbrodniach rosyjskich, Korwin-Mikke napisał m.in.: "Zauważyliście Państwo, że domy są niemal nietknięte (pewno nie...)? A pomyśleliście, dlaczego chowa się ludzi w masowych grobach - a nie chowają ich krewni (w Buczy żyło 36 tys.)? I czemu krewni nie usunęli tych ciał z ulicy? Patrzcie i MYŚLCIE! To nie boli. #Bucha".

Joński po środowej decyzji komisji etyki podkreślił, że słowa Korwin-Mikkego godzą w dobre imię Sejmu.

"Na mój wniosek Korwin-Mikke ukarany naganą za sugerowanie opinii publicznej, że za masakrę mieszkańców Buczy mogli być odpowiedzialni obywatele Ukrainy, a nie rosyjscy żołnierze. Słowa godzą w dobre imię Sejmu, który mógłby być odbierany jako miejsce akceptujące tego typu wypowiedzi" - napisał na Twitterze poseł KO.


Nagana to najwyższa kara jaką może nałożyć komisja.

Czytaj dalej:

SW


Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka