Mata stanie przed sądem. Wypłynął akt oskarżenia przeciwko raperowi

Szczecin, 05.08.2021. Raper Mata podczas gali Fryderyk Festiwal 2021, 5 bm. w Netto Arenie w Szczecinie. (mb/awol) PAP/Marcin Bielecki
Szczecin, 05.08.2021. Raper Mata podczas gali Fryderyk Festiwal 2021, 5 bm. w Netto Arenie w Szczecinie. (mb/awol) PAP/Marcin Bielecki
Prokuratura Rejonowa Warszawa Mokotów skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Michałowi M., znanemu jako raper "Mata". Razem z nim na ławie oskarżonych usiądzie jego kolega. Obaj będą odpowiadać za posiadanie marihuany.

Mata z aktem oskarżenia

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie przekazała PAP, że akt oskarżenia przeciwko Michałowi M. został skierowany do Sądu Rejonowego dla Warszawy Mokotowa 31 maja przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Mokotów. "Michał M. został oskarżony o to, że posiadał środek odurzający w postaci ziela konopi innych niż włókniste, o łącznej wadze 1,45 grama netto" - podała prokurator.

Aktem oskarżenia został objęty również drugi mężczyzna - znajomy "Maty". Jemu śledczy zarzucili posiadanie 0,39 grama marihuany.

"Obaj przyznali się do zarzucanego im czynu i złożyli wyjaśnienia" - dodała prokurator.

Jako pierwszy o akcie oskarżenia poinformował portal tvnwarszawa.pl.

Do zatrzymania "Maty" i jego kolegi doszło pod koniec stycznia 2022 roku na jednej z ulic na Górnym Mokotowie. Policjanci podczas patrolu zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na ich widok zaczęli się nerwowo zachowywać.

Za posiadanie narkotyków może im grozić do 3 lat więzienia. 

Czytaj dalej:

SW

Lubię to! Skomentuj68 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura