Ostatnio, dzięki słowom Rafała Trzaskowskiego popularne stało się słowo "dupiarz". Źródło: PAP
Ostatnio, dzięki słowom Rafała Trzaskowskiego popularne stało się słowo "dupiarz". Źródło: PAP

Kim jest dupiarz w młodzieżowym slangu? Internet się śmieje: Czajkarz

Redakcja Redakcja Humor Obserwuj temat Obserwuj notkę 31
Ostatnio, dzięki słowom Rafała Trzaskowskiego popularne stało się słowo "dupiarz". Jednak co konkretnie ono oznacza może nie każdy wiedzieć. Z odpowiedzią przychodzi natomiast słownik slangu.

Przypomnijmy, że w trakcie podcastu z serii "WojewódzkiKędzierski" gościem był prezydent Rafał Trzaskowski. Polityk podczas rozmowy stwierdził, że w przeszłości był "dupiarzem".

Co jednak dokładnie oznacza to słowo wyjaśnia nam słownik slangu. 

"Dupiarz" to jednak nie dupiarz 

Większości może się wydawać, że "dupiarz" to osoba, która podrywa wiele kobiet i prowadzi bardzo towarzyski tryb życia. Jednak definicja tego słowa jest zupełnie inna.


Według słownika miejskiego slangu słowo "dupiarz" określa osobę leniwą, która nie ma żadnych ambicji. Dodatkowo ma słabą pracę i w wolnym czasie siedzi tylko przed komputerem albo telewizorem.

To w końcu "dupiarz" czy "Czajkarz"? 

Podczas wycieku ścieki z oczyszczalni "Czajka" do Wisły w mediach wypowiadał się Rafał Trzaskowski. Jako prezydent Warszawy był powiązany ze sprawą. Przez całą sytuacje internauci postanowili nadać mu pseudonim - "Czajkarz". 

Pozostaje więc pytanie, które określenie pasuje do prezydenta Warszawy bardziej? 

Do awarii jednego z kolektorów, przesyłającego ścieki z części lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni Czajka doszło w sierpniu 2019 roku. Nieczystości skierowano wówczas do drugiego kolektora, który jednak w środę także przestał funkcjonować. Wskutek awarii zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji podjął decyzję o zrzucie nieczystości do Wisły. Do rzeki trafia 3 tys. litrów nieczystości na sekundę.

MP

Czytaj dalej:


Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości