"Narodziny mini-Rosji". Szokujące słowa szwedzkiej eurodeputowanej

Szwedzka eurodeputowana Alice Bah Kuhnke w trakcie debaty dotyczącej zatwierdzenia polskiego KPO stwierdziła, że "jesteśmy świadkami narodzin mini-Rosji". (fot. screenshot/Facebook)
Szwedzka eurodeputowana Alice Bah Kuhnke w trakcie debaty dotyczącej zatwierdzenia polskiego KPO stwierdziła, że "jesteśmy świadkami narodzin mini-Rosji". (fot. screenshot/Facebook)
We wtorek podczas debaty na temat zatwierdzenia polskiego KPO przez Komisję Europejską, ze strony szwedzkiej eurodeputowanej Alice Bah Kuhnke padły zadziwiające słowa. — To plama na honorze Unii Europejskiej! Przymykamy oko na plany polskiego rządu, jesteśmy świadkami narodzin mini-Rosji — stwierdziła.

"Jesteśmy świadkami narodzin mini-Rosji"

Wśród wypowiedzi europosłów podczas debaty dotyczącej zatwierdzenia polskiego KPO przez Komisję Europejską, jedna z nich znacznie wyróżniła się na ich tle. Mowa tu o słowach szwedzkiej eurodeputowanej, działaczki partii Zielonych – Alice Bah Kuhnke. Kobieta zaatakowała Polskę stwierdzeniem, że "jesteśmy świadkami narodzin mini-Rosji".

— Czy wszyscy obywatele UE są równi? Jeśli odpowiemy na to pytanie "tak", to nagle okaże się, że miliony Polek i Polaków nie są w stanie cieszyć się tymi samymi prawami i swobodami, co my —  mówiła Alice Kuhnke. — Polscy aktywiści, którzy walczą o prawa podstawowe ryzykują, że zostaną postawione wobec nich zarzuty — stwierdziła szwedzka eurodeputowana.

—  Na to pozwala system wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Potrzebna jest jego reforma, tak jak to orzekł TSUE. Czyli w chwili obecnej nie jesteśmy w stanie zagwarantować takiej sytuacji, aby polscy bojownicy o prawa człowieka mogli się cieszyć pełnią swoich praw. To plama na honorze Unii Europejskiej! Przymykamy oko na plany polskiego rządu, jesteśmy świadkami narodzin mini-Rosji — oznajmiła Kuhnke.

Zobacz całe wystąpienie szwedzkiej eurodeputowanej. Wypowiedź zaczyna się w 1:46:05.


RB


Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj254 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka