Maciej Rybus podpisał dwuletni kontrakt ze Spartakiem Moskwa. Agent piłkarza wydał mocne owiadczenie. (fot. Twitter/Spartak Moskwa)
Maciej Rybus podpisał dwuletni kontrakt ze Spartakiem Moskwa. Agent piłkarza wydał mocne owiadczenie. (fot. Twitter/Spartak Moskwa)

Nie milkną echa po decyzji Rybusa. Agent piłkarza wydał mocne oświadczenie

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 51
Klub Spartak Moskwa ogłosił, że do drużyny dołączył Maciej Rybus. Polski obrońca podpisał dwuletni kontrakt. Wcześniej grał on w barwach innego zespołu z rosyjskiej stolicy – Lokomotiwu.

— Z radością ogłaszamy podpisanie kontraktu z polskim lewym obrońcą Maciejem Rybusem na zasadzie wolnego transferu. 32-letni zawodnik dołączy do nas na dwa lata. Witamy, Maciej! — poinformowano na koncie Spartaka na Twitterze.

Koniec kontraktu z Lokomotiwem

W czerwcu dobiegnie końca kontrakt Rybusa z Lokomotiwem, w którym Polak występował od 2017 roku. Rozegrał w nim 136 meczów, strzelił trzy gole oraz zaliczył 12 asyst. Z moskiewskim klubem wywalczył w 2018 roku mistrzostwo kraju, a w 2019 i 2021 – Puchar Rosji.

Wcześniej Rybus występował w Legii Warszawa, Tereku Grozny i Olympique Lyon. W reprezentacji Polski wystąpił dotychczas w 66 meczach i zdobył dwie bramki.

Z uwagi na agresję zbrojną Rosji na Ukrainę selekcjoner Czesław Michniewicz nie powoływał Rybusa do reprezentacji, aby m.in. oszczędzić doświadczonemu piłkarzowi zamieszania wokół jego osoby.

Agent piłkarza komentuje

Do decyzji piłkarza odniósł się jego agent, polski menedżer piłkarski Mariusz Piekarski.

— Mężczyzna w życiu ma przed sobą różne zadania, misje ale przede wszystkim ma dbać o Rodzinę i jej bezpieczeństwo — komentuje Piekarski. — To mój jedyny komentarz do nadchodzących komentarzy pod tym postem — podsumował.

Piekarski wypowiedział się także w rozmowie z portalem sports.ru.

— Maciej mieszka od 9 lat w Rosji. Ma żonę Rosjankę, dwóch synów. Teraz nie może odejść, zakorzenił się w Rosji. Nie może tak po prostu wyciąć dekady ze swojego życia i opuścić rodziny  — tłumaczył.

Rybus zabrał głos

Do decyzji o dołączeniu do Spartaka wypowiedział się sam Rybus.

— Udało się i jestem bardzo zadowolony. Moja rodzina jest szczęśliwa. Od dawna jestem w Rosji, więc rozważałem tę opcję. Czy na decyzję wpłynęło to, że moja żona jest Rosjanką? Też chciała tu zostać. Czuję się tu bardzo dobrze, moje dzieci chodzą do przedszkola — mówił piłkarz.


RB


Czytaj dalej:


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj51 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport