Polak mieszkający w Niemczech pokazał paragon z tamtejszego Lidla. W sieci zawrzało

Jak się okazuje, ceny w Polsce i Niemczech są niemal takie same. W mediach społecznościowych toczy się burzliwa dyskusja na ten temat. (fot. Twitter/KarolKrasz)
Jak się okazuje, ceny w Polsce i Niemczech są niemal takie same. W mediach społecznościowych toczy się burzliwa dyskusja na ten temat. (fot. Twitter/KarolKrasz)
Tematem numer jeden w Polsce są nieustannie rosnące ceny żywności, paliw i usług, a także wzrost inflacji i stóp procentowych. Polak mieszkający w Niemczech, w celu porównania cen, pokazał na Twitterze paragon z niemieckiego Lidla.

Hołownia porównuje ceny w Polsce i w Niemczech

Niedawno Szymon Hołownia opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie paragonu z polskiego i niemieckiego sklepu tej samej sieci. Lider Polski 2050 kupił te same rzeczy w obu sklepach, po czym porównał ceny. Jak się okazuje, po przeliczeniu euro polityk zapłacił praktycznie tyle samo, co w Polsce.

— Zrobiliśmy te same zakupy w sklepie tej samej sieci w Niemczech i w Polsce. Wydaliśmy tyle samo. Miały być niemieckie płace i polskie ceny, po siedmiu latach PiS mamy polskie płace, niemieckie ceny i sugestię zbierania chrustu w lesie — twierdzi Hołownia.

Czytaj: Rośnie ryzyko konfliktu zbrojeniowego między Rosją a USA. I wcale nie chodzi o Ukrainę

Internauci zaprzeczają. Dyskusja w mediach społecznościowych

Jego wpis wywołał spore poruszenie w mediach społecznościowych, gdzie wybuchła gorliwa dyskusja na temat cen w Niemczech. Przeciwnicy Hołowni twierdzą, że w Niemczech jest dwa razy drożej niż w Polsce.

— Kreatury z opozycji łżą, iż w Niemczech jest taniej. A tak nie jest, w cenach bezwzględnych jest 2 razy drożej - twierdzi jeden z internautów — pisze jeden z internautów.

Odpowiedź na te tezy wystosował Polak mieszkający w Niemczech i pracujący tam jako elektryk.

— Olej rzepakowy kosztuje 1,79 euro, chleb od 1,5 do 3 euro, jajka 1,19 euro 10 szt. Gdzie tutaj widzisz 2 razy drożej. Wszystko z odpowiednimi podatkami, bez tarcz — wymienia pan Karol.

Czytaj: "Polska Kim Kardashian", czyli modelka Roksana Oraniec w Salon24.pl: Przyszłość? Polityka

Przeliczając cenę chleba, zapłacił on około 7,78 zł za niemal kilogram pieczywa, a za kilogram cukru — około 3,60 zł.

Warto podkreślić przy tym, że przeciętne wynagrodzenie w Polsce wynosi obecnie 6235,22 zł brutto. U naszych zachodnich sąsiadów średnia wypłata wynosi 4100 euro – około 18 886 zł.

RB

Czytaj:

Francja. Dziś druga tura wyborów parlamentarnych. Macron poniesie klęskę?

Zmarła aktorka Anna Grzeszczak-Hutek. Takich ról się nie zapomina

Kto zostanie następcą Putina? Zaskakujące kandydatury, mówi się nawet o jego córce

Głośny wywiad Angeli Merkel. "Putina trzeba traktować poważnie" i obrona Nord Stream 2

Lubię to! Skomentuj110 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka