Zmarła aktorka Anna Grzeszczak-Hutek. Takich ról się nie zapomina

Anna Grzeszczak-Hutek grała w wielu kultowych filmach. fot. Miejska Strefa Kultury: Ośrodek Górna/Facebook
Anna Grzeszczak-Hutek grała w wielu kultowych filmach. fot. Miejska Strefa Kultury: Ośrodek Górna/Facebook
W Łodzi zmarła aktorka Anna Grzeszczak-Hutek. Występowała w łódzkich teatrach, m.in w „Klątwie” Wyspiańskiego i „Człowiek jak człowiek” Bertolda Brechta. Grała też w takich filmach jak: "Barwy ochronne", "Dom zły", "Róża", "Ida", "Wołyń", "Powidoki" i "Legiony".

Aktorka Anna Grzeszczak-Hutek zmarła w 16 czerwca w Łodzi. O jej śmierci poinformował mąż artystki, reżyser Jerzy Hutek.

Nie żyje Anna Grzeszczak-Hutek

Koleżanki i koledzy zmarłej wspominają zmarłą, jako utalentowaną artystkę, ale przede wszystkim - co podkreślają - wspaniałego człowieka. "Odeszła bardzo dobra aktorka, ale przede wszystkim osoba wielkiej zacności, lubiana, urocza kobieta z ogromnym poczuciem humoru" - podkreślił PAP aktor i wieloletni prezes łódzkiego oddziału ZASP Maciej Małek.

Czytaj: Przed nami miesiące sporów i konfliktów. Były senator PO mówi, co połączy opozycję i rząd

"Nasze losy artystyczne, zwłaszcza kobiet, bywają krótkie, ale Hania, choć odeszła z teatru, była przecież czynna zawodowo. Zapamiętam ją przede wszystkim, jako wspaniałego człowieka" - wspominała koleżankę ze sceny aktorka Bogusława Pawelec-Małek.

Anna Grzeszczak-Hutek urodziła się 17 lipca 1948 roku w Łodzi w rodzinie o tradycjach prawniczych i sama też studiowała prawo na Uniwersytecie Łódzkim. W 1976 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Telewizyjną, Filmową i Teatralną w Łodzi. W tym samym roku wystąpiła w "Barwach ochronnych" w reż. Krzysztofa Zanussiego.

Anna Grzeszczak-Hutek grała w wielu kultowych filmach

Aktorka występowała na łódzkich scenach m.in jako Młoda w "Klątwie" Stanisława Wyspiańskiego w Teatrze Ziemi Łódzkiej; Wanda w "Legendzie" Wyspiańskiego i wdowa Begbick w "Człowiek jak człowiek" Bertolda Brechta w Teatrze Nowym w Łodzi, Pani Jourdain w "Mieszczanienie szlachcicem" Moliere’a, a także Matka w "Klątwie" Wyspiańskiego w Teatrze Jaracza w Łodzi.

Grała też wielu filmach, m.in: "Barwy ochronne", "Psy", "Edi", "Dom zły", "Róża", "Ida", "Sąsiady", "Wołyń", "Powidoki" i "Legiony". 

Czytaj dalej:

SW

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura