UFC. Jędrzejczyk znów starła się z Zhang. Po walce ogłosiła ostateczną decyzję

Polska zawodniczka MMA Joanna Jędrzejczyk zakończyła karierę po rewanżowym pojedynku z Weili Zhang. (fot. Twitter/UFC Europe)
Polska zawodniczka MMA Joanna Jędrzejczyk zakończyła karierę po rewanżowym pojedynku z Weili Zhang. (fot. Twitter/UFC Europe)
Po 27-miesięcznej przerwie do oktagonu UFC powróciła Joanna Jędrzejczyk, która chciała zrewanżować się rywalce z Chin Weili Zhang. Tuż po przegranej walce Polka ogłosiła koniec sportowej kariery. — Bardzo was kocham. Chciałam powiedzieć, że przechodzę na sportową emeryturę — powiedziała Jędrzejczyk.

W nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego odbyła się 275. gala UFC, podczas w walce wieczoru udział wzięli Glover Teixeira i Jiri Prochazka, którzy zafundowali widzom emocjonujące i pełne zwrotów akcji starcie. Dla polskiego fana MMA najciekawsza jednak była walka Joanny Jędrzejczyk z Chinką Weili Zhang. Polka po 27-miesięcznej przerwie chciała zrewanżować się rywalce po przegranym boju, do którego doszło 7 marca 2020 roku.

Jędrzejczyk pokonana

Obie zawodniczki spokojnie rozpoczęły pojedynek. Pierwsze kopnięcia pojawiły się dopiero po kilkudziesięciu sekundach walki. Zhang sprowadziła Jędrzejczyk do parteru, zadając Polce serie mocnych ciosów w głowę. Na niecałą minutę przed końcem pierwszej rundy Jędrzejczyk udało się wrócić do stójki, jednak mimo to miała ona do czynienia z całkowitą dominacją Weili Zhang.

Od samego początku drugiej rundy między zawodniczkami dochodziło do wymiany kopnięć. Polka napierała do przodu, próbując zepchnąć Chinkę w kierunku siatki, jednak podczas jednej z wymian ciosów Zhang wyprowadziła uderzenie obrotowym backfistem. To był nokautujący cios, po którym Jędrzejczyk padła na matę.


Polka ogłosiła koniec kariery sportowej

Chwilę po nokaucie Joanna Jędrzejczyk oznajmiła widzom, że z właśnie zakończoną walką kończy się jej kariera sportowa.

— Bardzo was kocham i dziękuję wam za wsparcie. Chciałam powiedzieć, że przechodzę na sportową emeryturę. Dziękuję za to, że otrzymałam szansę — powiedziała wzruszona Jędrzejczyk.

— Dana, przepraszam, że cię zawiodłam. Dziękuję matchmakerom i wszystkim pracownikom UFC, bez was nie byłoby mnie tu. To dla mnie trudny moment — dodała — Mam już 35 lat. Chcę być mamą, chcę rozwijać swoje biznesy, właśnie tego teraz chcę. Byłam w treningu przez 20 lat, spędziłam na macie więcej niż połowę życia. Kocham was — podsumowała Polka.

W niedzielę rano Jędrzejczyk dodała wpis na Instagramie, w którym dziękuje ona m. in. UFC. Bardzo szybko zgromadził on masę komentarzy, w których osoby publiczne oraz internauci wyrażają podziw dla polskiej zawodniczki, nazywając ją m. in. "legendą UFC".

Kariera Joanny Jędrzejczyk

Jędrzejczyk jest jedną z najwybitniejszych zawodniczek w historii światowego MMA. W marcu 2015 zdobyła pas mistrzowski UFC w kategorii słomkowej. Trofeum posiadała ona przez 966 dni. Polka wielokrotnie była też mistrzynią świata w muay thai.


RB


Czytaj dalej:


Lubię to! Skomentuj11 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport