"Wakacje z Orlenem" czyli półkolonie, również dla dzieci z Ukrainy

PKN Orlen oraz Stowarzyszenie Edukacji Kulturalno-Artystycznej i Nauki organizują projekt "Wakacje z Orlenem", w ramach którego dzieci z Płocka i okolic będą mogły wziąć udział w warsztatach i zajęciach artystycznych. (zdjęcie ilustracyjne, źródło: Pixaba
PKN Orlen oraz Stowarzyszenie Edukacji Kulturalno-Artystycznej i Nauki organizują projekt "Wakacje z Orlenem", w ramach którego dzieci z Płocka i okolic będą mogły wziąć udział w warsztatach i zajęciach artystycznych. (zdjęcie ilustracyjne, źródło: Pixaba
PKN Orlen wraz ze Stowarzyszeniem Edukacji Kulturalno-Artystycznej i Nauki organizują dla dzieci z Płocka i okolic półkolonie w ramach projektu "Wakacje z Orlenem". W zajęciach będą mogły uczestniczyć dzieci z roczników 2007-2015, w tym także uchodźców z Ukrainy.

"Wakacje z Orlenem"

— Udział w półkoloniach jest bezpłatny. Dzieci będą miały zapewnione wyżywienie, drugie śniadanie i obiad — podkreślił w poniedziałek PKN Orlen, informując o projekcie.

— Dla dzieci z Ukrainy goszczących w naszym mieście proponujemy udział w grupie teatralnej z nauką języka polskiego. Warsztat prowadzony będzie przez aktorkę płockiego teatru, a w komunikacji pomoże tłumacz z Ukrainy — zaznaczył w informacji PKN Orlen.

Warsztaty i zajęcia artystyczne

— Oferta półkolonii skierowana jest do dzieci z Płocka i okolic, urodzonych w latach 2007-2015, które pragną uczestniczyć w zajęciach artystycznych: muzycznych, plastycznych, teatralnych, tanecznych, audiowizualnych oraz które posiadają uzdolnienia lub doświadczenie zdobyte w szkole, bądź w innych formach edukacji pozaszkolnej — wyjaśnia spółka.

Dwa turnusy półkolonii w ramach projektu "Wakacje z Orlenem", prowadzone przez Stowarzyszenie Edukacji Kulturalno-Artystycznej i Nauki, odbędą się w Szkole Podstawowej nr 23 w Płocku od 4 do 8 lipca oraz od 11 do 15 lipca. Sponsorem tytularnym półkolonii jest PKN Orlen.

— W trakcie trwania półkolonii uczestnicy będą mogli wziąć udział w zajęciach warsztatowych, na zakończenie których dzieci zaprezentują efekty swojej pracy w postaci krótkich prezentacji i wystawy prac plastycznych. Autorami programu prezentacji będą zarówno prowadzący warsztaty nauczyciele, jak i ich uczestnicy, a efekt końcowy będzie zależał przede wszystkim od kreatywności dzieci — informuje PKN Orlen.

Zapowiedziano również, że podczas półkolonii planowana jest też jednodniowa wycieczka do Warszawy.

Jak się zgłosić?

Warunkiem zgłoszenia dziecka do udziału w półkoloniach jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego wraz z załącznikami i osobiste dostarczenie go do Szkoły Podstawowej nr 23 w terminie 20 do 21 czerwca oraz 23 czerwca – w przypadku wniosków dla dzieci z Ukrainy. Liczba miejsc na półkolonie jest ograniczona. O zakwalifikowaniu się decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Jak poinformował w poniedziałek PKN Orlen, karty zgłoszeniowe na "Wakacje z Orlenem" i inne wymagane dokumenty można od dziś pobrać na stronie internetowej Stowarzyszenia Edukacji Kulturalno-Artystycznej i Nauki.

Lista dzieci przyjętych do udziału w półkoloniach zostanie opublikowana 27 czerwca 2022 r. na stronie internetowej.


RB


Czytaj dalej:


Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości