Kierowcy i podróżujący w Warszawie, a przede wszystkim w okolicach Stadionu Narodowego muszą uzbroić się w cierpliwość. Źródło: commons.wikimedia.org
Kierowcy i podróżujący w Warszawie, a przede wszystkim w okolicach Stadionu Narodowego muszą uzbroić się w cierpliwość. Źródło: commons.wikimedia.org

Koncert Guns N’ Roses w Warszawie. Pozamykane drogi i zmiany w komunikacji miejskiej

Redakcja Redakcja Transport Obserwuj temat Obserwuj notkę 14
W poniedziałek na Stadionie Narodowym odbędzie się jeden z bardziej wyczekiwanych koncertów tego roku. W Warszawie wystąpi legendarny, rockowy zespół Guns N’ Roses. Z tego powodu ratusz poinformował o zmianach w komunikacji.

Kierowcy i podróżujący w Warszawie, a przede wszystkim w okolicach Stadionu Narodowego muszą uzbroić się w cierpliwość. Z powodu koncertu amerykańskiej grupy rockowej - Guns N’ Roses ratusz poinformował o licznych zmianach w komunikacji. 

Pozamykane drogi 

W godz. 16:00-20:00 wyłączony z ruchu indywidualnego, za wyjątkiem pojazdów osób posiadających identyfikatory SK, pojazdów ZTM, taksówek oraz pojazdów jednośladowych, będzie obszar Saskiej Kępy, ograniczony ulicami: al. Poniatowskiego, al. Waszyngtona, ul. Międzynarodowa, al. Stanów Zjednoczonych i Wał Miedzeszyński oraz al. Stanów Zjednoczonych, Wał Miedzeszyński, Afrykańska i Bora-Komorowskiego.

Po zakończeniu koncertu (ok. godz. 22:30), w przypadku, gdy duża grupa uczestników będzie chciała przejść do centrum pieszo, policja może zdecydować o zamknięciu dla ruchu mostu Poniatowskiego i Al. Jerozolimskich na odcinku od ronda Waszyngtona do ronda de Gaulle’a.

Zmiany w ruchu komunikacji miejskiej 

Sam koncert zacznie się wieczorem, ale zmiany w ruchu będą wprowadzane dużo wcześniej, żeby ułatwić dotarcie na stadion tysiącom fanów.

Od godz. 16:00, w przypadku braku możliwości przejazdu ulicami Zamoyskiego, Zamoście i Sokolą, autobusy linii 102, 125 i 202 pojadą ulicami Targową i Kijowską do przystanku Dw. Wschodni. Ulicą Targową będzie kursowała także linia 135, a autobusy linii 146 i 147 pojadą al. Zieleniecką. Natomiast autobusy linii E-1 zostaną skierowane na trasę przebiegającą ulicami: most Świętokrzyski – Zajęcza – Topiel – Tamka – most Świętokrzyski.

Po koncercie, ok. godz. 22:30, w przypadku wyłączenia z ruchu mostu Poniatowskiego, na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje i autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego. Składy linii: 7, 22 i 25 pojadą przez most Śląsko-Dąbrowski, a linii 9 i 24 po stronie śródmiejskiej skończą trasy na pętli pl. Starynkiewicza, natomiast po stronie praskiej na Ratuszowa-Zoo. Autobusy linii 111, 117, 158, 166, 507, 521, N22, N24 i N72 ominą zamknięty fragment tras mostem Łazienkowskim, natomiast linii 146 i 147 będą kursowały al. Zieleniecką.

Dodatkowa linia i więcej autobusów 

Dodatkowo uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa Z-9 na trasie: pl. Zawiszy – Al. Jerozolimskie – Nowy Świat – Al. Ujazdowskie – Trasa Łazienkowska – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – al. J. Waszyngtona – Wiatraczna.

Po zakończeniu koncertu na trasy wyjadą dodatkowe autobusy linii 509. Z ronda Waszyngtona będzie można nimi pojechać w kierunku Nowodworów i Gocławia. Więcej będzie również tramwajów. Z pętli al. Zieleniecka składy linii 3 odjadą do Annopola, a linii 26 w kierunku pętli Piaski. Na zmienionej trasie Gocławek – Ratuszowa-Zoo pasażerów przewiozą tramwaje linii 9.

MP

Czytaj dalej:Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj14 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka