Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała, że ponad 546 tys. zł kary ma zapłacić Powszechny Zakład Ubezpieczeń. Źródło: commons.wikimedia.org
Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała, że ponad 546 tys. zł kary ma zapłacić Powszechny Zakład Ubezpieczeń. Źródło: commons.wikimedia.org

Nie obędzie się bez konsekwencji. PZU musi zapłacić ponad pół miliona kary

Redakcja Redakcja Ubezpieczenia Obserwuj temat Obserwuj notkę 7
W poniedziałek Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała, że ponad 546 tys. zł kary ma zapłacić Powszechny Zakład Ubezpieczeń w związku ze stwierdzeniem przypadków opóźnień w przyznaniu i wypłacie odszkodowań.

Ponad pół miliona kary

Jak napisano w komunikacie, Komisja Nadzoru Finansowego wydała decyzję nakładającą na Powszechny Zakład Ubezpieczeń kary pieniężne w wysokości 546 300 zł za naruszenia ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, w związku ze stwierdzeniem przypadków opóźnień w przyznaniu i wypłacie odszkodowań. Takich późnień - jak wskazała Komisja - było 28.

W informacji zaznaczono, że PZU podjął szereg działań organizacyjnych i systemowych mających zapobiegać powstawaniu naruszeń prawa w przyszłości, co zostało uwzględnione przy wymiarze kary.

Grupa PZU jest największą instytucją finansową w Europie Środkowo-Wschodniej. Wartość jej skonsolidowanych aktywów wyniosła 402 mld zł w 2021 r. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

MP

Czytaj dalej: 


Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka