Jurij Szatunow nie żyje. Autor przeboju "Biełyje rozy" zmarł w wieku 48 lat

Nie żyje Jurij Szatunow, znany rosyjski wokalista. Artysta miał 48-lat. (fot. Instagram/yuriy_shatunov)
Nie żyje Jurij Szatunow, znany rosyjski wokalista. Artysta miał 48-lat. (fot. Instagram/yuriy_shatunov)
Agencja Interfax doniosła o śmierci Jurija Szatunowa, znanego rosyjskiego wokalisty, występującego w zespole Łaskowyj Maj. Według źródeł agencji, 48-letni piosenkarz zmarł wskutek ataku serca.

— Dziś w nocy w karetce zatrzymało się serce Jurija — powiedział agencji TASS rzecznik Szatunowa Arkadij Kudriaszow. Według źródeł medycznych, cytowanych przez agencję Interfax, Szatunow zmarł w szpitalu Domodiedowo w obwodzie moskiewskim z powodu ataku serca.

Jurij Szatunow nie żyje. Kim był?

Wokalista urodził się 6 września 1973 roku w Baszkirii. Pod koniec lat 80. zdobył popularność śpiewając w grupie Łaskowyj Maj, w której skład zaliczały się również dzieci z domu dziecka w Orenburgu. Szatunow trafił tam w wieku 12 lat, po śmierci matki.

Zespół Łaskowyj Maj stworzony został z inicjatywy kompozytora Siergieja Kuzniecowa. Ich najpopularniejsze utwory to "Biełyje rozy" ("Białe róże") i "Siedaja Noc" ("Szara noc"). Grupa zakończyła działalność w 1991 roku, po czym Szatunow rozpoczął karierę solową.

Kariera Szatunowa

Portal Diełowoj Peterspurg napisał o karierze solowej wokalisty.

— Solowa kariera artysty była nie mniej udana. Po opuszczeniu zespołu Łaskowyj Maj piosenkarz nagrał album "Znajesz" ("Wiesz") i zagrał krótką rolę w jednym z filmów. W 1992 roku został zaproszony przez Ałłę Pugaczową do udziału w jej programie. Wtedy też Szatunow po raz pierwszy pojawił się na scenie jako artysta solowy, wykonując piosenkę "Zwiezdnaja nocz" ("Gwiaździsta noc") — czytamy.

Wokalista wcześniej dementował pogłoski o swojej śmierci

Według portalu Diełowoj Petersburg, w sierpniu ubiegłego roku artysta dementował plotki na temat swojej śmierci. Media informowały wówczas, że zginął on w wypadku drogowym.

— Fani martwili się o niego także rok wcześniej. W grudniu 2020 roku producent Andriej Razin powiedział, że Szatunow ryzykuje utratą życia po zakażeniu koronawirusem z powodu długiego uzależnienia od palenia i osłabionych płuc — pisze portal.


RB

Czytaj dalej:

Nie można zmuszać dziecka do kontaktu z rodzicem - ważne orzeczenie TK

Tragedia w Szczecinie. Zmarło dziecko pozostawione w foteliku samochodowym

Ukraina ma już bardzo zaawansowaną broń USA. Jak teraz zachowa się Putin?

Koniec taryfy ulgowej dla rosyjskich lobbystów w UE. Ten zakaz mocno ich zaboli

Alarm dla PiS. Sondaż, który oznacza spadek poparcia dla partii Kaczyńskiego

Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura