Janusz Korwin-Mikke ma własną historię Rosji. "Nigdy nie mordowali Polaków"

Janusz Korwin-Mikke znany jest ze swoich prorosyjskich poglądów. fot. Twitter
Janusz Korwin-Mikke znany jest ze swoich prorosyjskich poglądów. fot. Twitter
Janusz Korwin-Mikke znany jest ze swoich prorosyjskich poglądów. Tym razem próbował przekonać opinię publiczną, że "Rosja żadnego kraju nie podbiła" i że to "myśmy cały czas atakowali Rosję". Jak twierdzi, w historii nie brakuje też przykładów agresji Ukraińców wobec Polaków, jednak Rosjanie mieli nigdy Polaków nie mordować.

Jest tylko jedno ugrupowanie polityczne w Polsce, które nie wpisuje się proukraińską politykę. To Konfederacja. 

Janusz Korwin Mikke: Rosjanie nigdy nie mordowali Polaków

Ostatnio Janusz Korwin-Mikke powiedział, że nie było historii nigdy tak, by to Rosjanie mordowali Polaków. – Ukraińcy to zrobili, a Rosjanie nigdy – stwierdził jeden z liderów Konfederacji.

Czytaj: Zarzuty wobec Tomasza Lisa. Wyciekł list szefa Ringier Axel Springer Polska do pracowników

Polityk przekonywał, że w trakcie powstania styczniowego to Polacy „okrutnie mordowali rosyjskich żołnierzy”. Co więcej, gdy w 1916 roku wojska rosyjskie wyjeżdżały z Warszawy, to według Janusza Korwin-Mikkego "ludność płakała".

Obrońca kremlowskiej polityki jest też pewien, że Rosja nigdy żadnego kraju nie podbiła. "To myśmy cały czas atakowali Rosję" - twierdzi Korwin-Mikke.

W wywiadzie dla portalu Rzeszow-info.pl Korwin-Mikke twierdzi też, że "z punktu moralnego Rosja atakując Ukrainę ma rację (...) Tak jak we wrześniu 1939 Polska była ofiarą Hitlera, ale powinna oddać mu Gdańsk i się z nim dogadać. Tak samo Zełenski powinien dogadać się z Putinem".

SW

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj201 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka