Liderzy Depeche Mode ujawnili przyczyny śmierci ich przyjaciela

Andy Fletcher, fot. Instagram/Depeche Mode
Andy Fletcher, fot. Instagram/Depeche Mode
26 maja zmarł nagle jeden z członków zespołu Depeche Mode, klawiszowiec i basista Andy Fletcher. Jego przyjaciele z zespołu w porozumieniu z rodziną postanowili podać przyczyny śmierci muzyka.

Przyczyny śmierci muzyka Depeche Mode

Andy Fletcher był jednym ze współzałożycieli zespołu Depeche Mode. Fani, gdy dowiedzieli się o jego śmierci byli w szoku. Nagła śmierć Fletchera stała się przedmiotem spekulacji i zainteresowania lekarzy medycyny sądowej. Dave Gahan i Martin Gore, członkowie Depeche Mode za zgodą rodziny zmarłego ujawnili, co naprawdę się stało.

Czytaj: Nie żyje Andy Fletcher, był jednym z założycieli Depeche Mode

"Kilka tygodni temu otrzymaliśmy wyniki badań lekarskich, którymi rodzina Andy'ego poprosiła nas, abyśmy się z Wami teraz podzielili. Andy doznał rozwarstwienia aorty 26 maja, kiedy przebywał w domu. Mimo że było to o wiele, wiele za wcześnie, odszedł w sposób naturalny i bez przedłużającego się cierpienia" - napisali na Instagramie.


Pogrzeb Andy'ego Fletchera

Muzycy podziękowali fanom za miłość i wsparcie, jakie oni i rodzina Fletchera otrzymali w ostatnich tygodniach. Pogrzeb muzyka odbył się 20 czerwca.

"W zeszłym tygodniu w Londynie odbyła się uroczystość upamiętniająca życie Andy'ego. Była to piękna ceremonia i spotkanie, na którym nie zabrakło łez, ale za to pojawiło się wiele wspaniałych wspomnień o tym, kim był Andy, opowieści o wszystkich naszych wspólnych chwilach i trochę śmiechu. Andy'ego uczczono w sali pełnej jego przyjaciół i rodziny, naszej najbliższej rodziny, a także wielu ludzi, którzy przez te wszystkie lata wywarli wpływ na życie Andy'ego i nasze. Wszyscy byli razem i to był wyjątkowy sposób, aby pamiętać o Andym i pożegnać go" -  napisali Gahan i Gore.

Andy Fletcher wspierał organizację Teenage Cancer Trust. Rodzina i przyjaciele prosili, aby w ramach uczczenia jego pamięci wpłacać pieniądze na wsparcie nastolatków i młodych dorosłych walczących z rakiem.

Rozwarstwienie aorty

Rozwarstwienie aorty jest stanem nagłym, podczas którego wewnętrzna warstwa ściany aorty oddziela się od jej pozostałej części. Krew dostaje się wówczas pomiędzy warstwy ściany aorty, powodując jej dalsze rozwarstwianie. W rezultacie dochodzi do pęknięcia i zagrożenia życia. Ryzyko rozwarstwienia aorty jest najwyższe u mężczyzn między 60 a 80 rokiem życia. Śmiertelność przy tym schorzeniu wynosi ponad 50 proc.

ja

Czytaj także:

Sterczewski jechał rowerem w stanie nietrzeźwym. Teraz przeprasza

Miedwiediew grozi trzecią wojną światową w przeddzień szczytu NATO

Giertych o tym, czy zostanie prokuratorem generalnym: "Mam zbyt gołębie serce"

Ukraińscy żołnierze uziemili kolejny rosyjski śmigłowiec. To bardzo kosztowny łup

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura