Jeden z memów z Frankiem Sterczewskim. Fot. Twitter
Jeden z memów z Frankiem Sterczewskim. Fot. Twitter

Franciszek "Pędziwiatr" Sterczewski - najlepsze memy z posłem KO na rowerze

Redakcja Redakcja Humor Obserwuj temat Obserwuj notkę 66
Poseł KO Franciszek Sterczewski został zatrzymany jak jechał na rowerze zygzakiem na ul. Głogowskiej w Poznaniu. Nie chciał się przebadać alkomatem, a na policyjnym nagraniu funkcjonariusz mówi, że od zatrzymanego czuć alkohol. Poseł zawsze domagał się zmian na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, więc jego wpadka rozbawiła internautów.

Memy z Frankiem Sterczewskim

Od momentu pojawienia się informacji o wpadce posła KO internet zalały memy i komentarze z Frankiem Sterczewskim w roli głównej. Przedstawiamy kilka naszym zdaniem najzabawniejszych.


Przeczytaj: Sterczewski jechał rowerem w stanie nietrzeźwym. Teraz przeprasza


Poseł od bezpieczeństwa wpadł na jeździe na podwójnym gazie

Franciszek Sterczewski pracuje w Parlamentarnym zespole ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Poseł jest członkiem Parlamentarnego Zespołu ds. Transportu Rowerowego.

Oczywiście to zdarzenie nie mogło umknąć politykom partii rządzącej. Wicerzecznik PiS nazwał Sterczewskiego Frankiem "Pędziwiatrem".

"Mamy wreszcie idealnego kandydata na ministra transportu w gabinecie cieni PO" - zaproponował wiceminister Błażej Poboży.

 Sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski stwierdził, że poseł KO "tak się rozpędził, że chyba na piwo pojechał przed obiadem, z tego co słyszeliśmy i jest to dosyć nietypowa forma reklamowania aktywnego spędzania wolnego czasu na rowerze".

Sterczewski posypuje głowę popiołem

- Z tego co wiem, pan poseł odmówił badania na zawartość alkoholu we krwi. Prawdopodobnie będzie skierowany wniosek o uchylenie immunitetu i będziemy o tym immunitecie w Sejmie decydować - powiedział polityk PiS. - W przypadku osób, które prowadzą "pod wpływem", a tak to można nazwać, tutaj nie ma żadnej taryfy ulgowej - podkreślił.

We wtorek po południu Sterczewski przeprosił na Twitterze za swoje zachowanie i zapowiedział wpłacenie w ramach zadośćuczynienia 5000 zł na pomoc ofiarom wypadków. "Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca i nigdy się już nie powtórzy" - napisał poseł KO. Potem zapowiedział, że w związku z nieprzepisową jazdą na rowerze, wysłał zgłoszenie do Komendy Policji w Poznaniu z wnioskiem o wyjaśnienie sytuacji, dobrowolne uchylenie immunitetu i pociągnięcie do odpowiedzialności.

ja

Czytaj także:

Radio TOK FM nie chce już poranków z Lisem. Żakowski musiał się z tym pogodzić

Miedwiediew grozi trzecią wojną światową w przeddzień szczytu NATO

Giertych o tym, czy zostanie prokuratorem generalnym: "Mam zbyt gołębie serce"

Ukraińscy żołnierze uziemili kolejny rosyjski śmigłowiec. To bardzo kosztowny łup

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości