Alexander Technoblade, fot. YouTube
Alexander Technoblade, fot. YouTube

Nie żyje Technoblade, słynny twórca filmów z Minecrafta

Redakcja Redakcja Gry Obserwuj temat Obserwuj notkę 2
W wueku 23 lat zmarł Alexander, lepiej znany jako Technoblade, amerykański YouTuber i influencer. Był najbardziej znany z filmów o Minecrafcie i livestreamów na swoim kanale YouTube. Jega kanał Technoblade na YT miał 11 milionów subskrybentów.

Alexander był wielkim fanem Minecrafta. Stworzył kanał Technoblade YouTube 28 października 2013 r. Nikt nie wiedział, jak wygląda, wszyscy znali tylko jego awatar. Zdobył niesłychaną popularność. Według Polygon, Alexander był "jedną z najbardziej celebrowanych osobowości Minecrafta".

W ub. roku ogłosił, że zdiagnozowano u niego mięsaka po tym, jak miał ból w prawym ramieniu. Groziła mu amputacja kończyny, ostatecznie przeszedł operację usunięcia zarażonych mięśni.

30 czerwca 2022 roku na kanale YouTube Technoblade'a ukazało się wideo, w którym jego ojciec ogłosił, że Alexander zmarł, z powodu raka z przerzutami. W liście, który odczytał ojciec Technoblade podziękował widzom za wsparcie.


"Gdybym miał dla siebie kolejne 100 żyć, za każdym razem wybierałbym wcielenie Technoblade'a. To były najszczęśliwsze lata mojego życia. Mam nadzieję, że podobała wam się moja twórczość i że rozbawiłem niektórych z was. Życzę wam, żebyście żyli długo i szczęśliwie. Technoblade, bez odbioru" - słyszymy w pożegnalnym nagraniu.

- Wiele dla niego znaczyliście - zwrócił się ojciec zmarłego youtubera do widzów. Na stronie internetowej 23-latka, na której sprzedawał on gadżety związane ze swoją twórczością, pojawiła się informacja, że część dochodów z tego tytułu zostanie przekazana na rzecz Sarcoma Foundation of America, fundacji wspierającej badania nad zwalczaniem mięsaka (rodzaju nowotworu).

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie