Igo i Danuta Nierada (Fundacja State of Poland) w czasie konferencji Jabłonki Swawole Food & Music Apple Festival. Fot. Salon24
Igo i Danuta Nierada (Fundacja State of Poland) w czasie konferencji Jabłonki Swawole Food & Music Apple Festival. Fot. Salon24

"Chodźcie z nami poswawolić". Rusza kolejna edycja festiwalu Jabłonki

Redakcja Redakcja Muzyka Obserwuj temat Obserwuj notkę 4
"Zanurz się w świat Jabłonek, w świat niezwykłych rytmów, smaków i zapachów. Chodźże z nami poswawolić, by przy muzyce i jedzeniu celebrować polską naturę i kulturę" - tymi słowami organizatorzy Festiwalu Jabłonki Swawole Food & Music Apple Festival zapraszają na cykl koncertów w Polsce. To już trzecia edycja festiwalu, a pierwszy tegoroczny koncert i swawole odbędzie się już w najbliższą sobotę (9 lipca) w Toruniu.

 "Przetańczyć z Tobą chcę całą noc"

Festiwal Jabłonki Swawole Food & Music Apple Festival tego lata zaplanowano w trzech polskich miastach – w Toruniu, Giżycku i Sandomierzu.

Na potrzeby tegorocznej edycji festiwalu, nagrano i zrealizowano teledysk do szlagieru Anny Jantar "Przetańczyć z Tobą chcę całą noc", który wykonali Iwo i Natalia Szroeder. Teledysk miał swoją premierę w czasie warszawskiej konferencji promującej Jabłonki Swawole Food & Music Apple Festival.

-  Bardzo dobrze pracowało mi się z Natalią przy tym utworze - mówił Igo. - To co zmieniliśmy w tej piosence to akordy, które są teraz trochę bardziej smutne. Chcieliśmy w ten sposób nadać pewien nowy kolor tej piosence. Chyba nam się to udało, na pewno pomógł w tym teledysk, który jest naprawdę przepiękny. 

Obejrzyj teledysk Igo i Natalii Szroeder: "Przetańczyć z Tobą chcę całą noc"


Daty Jabłonki Swawole Food & Music Apple Festival

  • Toruń - Zamek Krzyżacki (wstęp wolny, brama od ul. Przedzamcze 1) – 09.07.2022
  • Giżycko – Plaża Miejska (wstęp wolny) – 23.07.2022 
  • Sandomierz, Plac Jana Pawła II (wstęp wolny) – 06.08.2022

Wśród wykonawców, którzy wystąpią na koncertach w Toruniu, Giżycku i Sandomierzu, będą Vito Bambino, Natalia Szroeder, Meek, Oh Why?, Retrosfera i inni.

Oprócz dobrej muzyki, na imprezach będzie można spróbować potraw, których najważniejszym składnikami będą polskie jabłka. Bo na tym organizatorom tegorocznych Jabłonek zależy najbardziej - aby "swawolić" i zachwycać się tym najwspanialszym polskim owocem.

Czytaj: Restauratorzy wiedzą jak przyciągnąć klientów po sezonie

Dodatkowo w każdym z miast, podczas koncertów, odbędą się warsztaty z plecenia wianków na głowę, które wprost nawiązują do słowiańskich tradycji.

Dla fanów Openera

Cykl koncertów i imprez Festiwalu Jabłonki Swawole Food & Music Apple Festival to doskonały przykład, że można połączyć tradycję polskiego folkloru z nowoczesnością, tak, by całość była atrakcyjna dla młodego pokolenia - i to nie tylko z Polski.

image
Jabłonki Swawole Food & Music Apple Festival. Materiały organizatora 

Estetyka i atmosfera, którą (już nie pierwszy raz) stworzono wokół Jabłonek i Swawolów po prostu może się podobać. Ambitna sztuka, którą można określić jaką tę z pogranicza alternatywy, na pewno nie odstraszy tradycjonalistów,  a spodoba się każdemu fanowi gdyńskiego Openera. 

PP

Czytaj dalej:Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura