Eksplozja to mało powiedziane. Ukraińcy zmietli rosyjski czołg

Nagranie z momentu zniszczenia rosyjskiego czołgu. Źródło: Twitter/@Osinttechnical
Nagranie z momentu zniszczenia rosyjskiego czołgu. Źródło: Twitter/@Osinttechnical
W sieci pojawiło się nagranie jak ukraińska armia niszczy usprawnioną wersję czołgu o oznaczeniu T-80BV. Pojazd należał do wojsk rosyjskich.

Ukraińcy pochwalili się wysoką skutecznością swojej artylerii. Opublikowali oni nagranie, które ukazuje moment zniszczenia czołga należącego do armii rosyjskiej. Zniszczona w widowiskowy sposób maszyna to usprawniona wersja czołgu o oznaczeniu T-80BV.

Na samym początku nagrania widać tlący się czołg. Kilka sekund później następuje potężna eksplozja pojazdu, a w powietrzu widać oderwaną wieżyczkę, która podczas eksplozji została wyrzucona daleko do góry.

T-80 to radziecka maszyna

T-80 to radziecki czołg podstawowy trzeciej generacji, który bazuje na konstrukcji czołgu T-64. Został on zaprojektowany w latach 60-tych XX wieku. Pierwsze egzemplarze zjechały z linii montażowej dopiero w 1976 roku.

Dodajmy, że ogółem od początku szerokiej inwazji na Ukrainę 24 lutego straty Rosjan wyniosły, według danych strony ukraińskiej, ok. 36900 ludzi, a także 1637 czołgów, 3811 pojazdów opancerzonych, 828 systemów artylerii, 247 wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych, 107 środków obrony powietrznej, 217 samolotów, 187 śmigłowców, 669 dronów, 15 jednostek pływających.

MP

Czytaj dalej: 

Lubię to! Skomentuj48 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka