Tusk o polityce PiS: Oni zabrali 500 plus, a nie dali

Donald Tusk na spotkaniu #MeetUpPO w Szczecinie, fot. Twitter/Bartosz Arłukowicz
Donald Tusk na spotkaniu #MeetUpPO w Szczecinie, fot. Twitter/Bartosz Arłukowicz
- Rodzina, która dostaje 1000 zł na dwójkę dzieci, a musi płacić 2000 zł więcej za kredyt jest tak na prawdę na 1000 zł na minusie. Oni zabrali 500+, a nie dali - powiedział Donald Tusk podczas #MeetUpPO.

#MeetUpPO w Szczecinie

Szef PO przemawiał w Szczecinie na spotkaniu z młodzieżą z cyklu "Meet Up: Nowa Generacja Platformy Obywatelskiej".

Politycy PO pokazują na Twitterze, że sala jest pełna ludzi. Wśród publiczności jest też wielu polityków PO, m.in. Radosław Sikorski czy Bartosz Arłukowicz.

Szef PO atakuje szefa NBP

Donald Tusk po raz kolejny zaczepił szefa NBP Adama Glapińskiego: - Ktoś to kłamie i łamie przysięgę każdego dnia, nie powinien dalej pełnić funkcji. Powinien działać na rzecz rozwoju, a nie  zwijania polskiej gospodarki. Jego decyzje zwykłych ludzi doprowadzają do łez - mówił lider PO.

Zobacz: Glapiński pozwie Tuska? "On mnie za to osobiście nienawidzi"

Skomentował też wydarzenia w Wielkiej Brytanii: -  Zastanawiało mnie to z jaką zdolnością i dziwną satysfakcją Boris Johnson  używał kłamstwa i manipulacji. Stały się one przyczynkiem bardzo złych decyzji. Konsekwencje tych kłamstw są bardzo negatywne dla WB i UE - mówił.

Donald Tusk o 500 plus

Jednak to słowa o sytuacji młodych rodzin budzą najwięcej emocji i są cytowane na Twitterze. - Rodzina, która dostaje 1000 zł na dwójkę dzieci, a musi płacić 2000 zł więcej za kredyt jest tak na prawdę na 1000 zł na minusie. Oni zabrali 500+, a nie dali - stwierdził Donald Tusk.


ja


Czytaj dalej:


Lubię to! Skomentuj134 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka