Na kanale YouTube Maty pojawił się film z jego "orędziem", w którym poinformował o jego kampanii na urząd prezydenta Polski w 2040 roku. (fot. YouTube/Mata)
Na kanale YouTube Maty pojawił się film z jego "orędziem", w którym poinformował o jego kampanii na urząd prezydenta Polski w 2040 roku. (fot. YouTube/Mata)

Mata na prezydenta. Zaskakujące wystąpienie rapera

Redakcja Redakcja Celebryci Obserwuj temat Obserwuj notkę 76
Raper Mata, syn znanego prawnika Marcina Matczaka, ogłosił w swoim najnowszym materiale wideo, że "oficjalnie rozpoczyna kampanię na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej". Artysta dodał, że przeznacza milion złotych na start-upy założone przez osoby poniżej 25. roku życia oraz po 420 tysięcy złotych na Fundację 420 oraz MONAR.

"Orędzie" Maty

Na kanale Maty w serwisie YouTube w środę wieczorem pojawił się film, na którym raper zapowiedział, że rozpoczyna swoja kampanię prezydencką, która potrwa do 2040 roku. Wtedy też artysta miałby wystartować w wyborach.

Mata rozpoczął film od przypomnienia, że grozi mu 11 lat więzienia za posiadanie 1,5 grama marihuany.

— Zatrważająca ilość — zakpił raper. Artysta apeluje jednak, aby w przypadku zamknięcia go w więzieniu nie używać tagu "#FREEMATA". Zamiast niego, internauci mają pisać "#MATA2040".

Mata na prezydenta

— Oficjalnie rozpoczynam swoją kampanię na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w 2040 roku — mówi Mata.

Według niego, artysta "już teraz" przewyższa poprzednią generację. Jako przykład podaje fakt, że zna on cztery języki, a Andrzej Duda – tylko dwa, "z czego jeden wątpliwie".

— Władzy nie interesuje młode pokolenie, bo wielu młodych nie ma prawa głosu. Bardziej opłaca im się flirtować z emerytami przez telewizor, bo wiedzą, jak nimi manipulować. Starannie pielęgnują przeszłość, ale lekceważą przyszłość. Skazują nas i nasze dzieci na życie w kraju zniszczonym gospodarczo lub na emigrację — mówi Mata w swoim wystąpieniu.

— Nadchodzi nowe, a czas leśnych dziadków przeminął — dodaje.

Mata finansuje start-upy, swoją fundację i MONAR

"Młody Matczak" oznajmił również, że przeznacza 1 milion złotych na wsparcie start-upów założonych przez osoby do 25. roku życia. Zapowiedział też wpłacenie po 420 tysięcy złotych na założoną przez niego Fundację 420 oraz MONAR.

— Przez prawie 20 lat mojej kampanii wyborczej chcę dorosnąć jako artysta i człowiek na oczach całej Polski. Będziecie obserwować moje upadki i wzloty, by na koniec ocenić całokształt mojej postaci i zadecydować — mówi Mata.

Artysta zapowiedział, że do tego czasu wyda 33 płyty. Ostatnia z nich ukazać się ma w 2033 roku, by w latach 2033-2040 zaangażować się w studia wyższe i praktyki zawodowe.

— Po to, żeby zdobyć potrzebne kompetencje już w nowym świecie — przekonuje raper.


RB

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj76 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości