Bilety lotnicze będą o wiele droższe, a odwoływanie lotów stanie się nowym standardem. fot. pixnio.com
Bilety lotnicze będą o wiele droższe, a odwoływanie lotów stanie się nowym standardem. fot. pixnio.com

Koniec taniego latania, ceny biletów pójdą ostro w górę. Jest jeszcze jedna zła wiadomość

Redakcja Redakcja Podróże Obserwuj temat Obserwuj notkę 36
Wszystko wskazuje na to, że kończy się era taniego latania. Kryzys w branży lotniczej pogłębia się, co jest wynikiem pandemii koronawirusa i ogromnych braków kadrowych na lotniskach. To wszystko doprowadzi do tego, że bilety lotnicze będą o wiele droższe, a odwoływanie lotów stanie się nowym standardem - wynika z najnowszego raportu firmy ubezpieczeniowej Allianz Trade.

„Jeżeli samolot nie jest wystarczająco wypełniony, przewoźnicy wolą po prostu odwołać lot” – mówi Johan Geeroms, dyrektor ds. ubezpieczenia ryzyka w krajach Beneluksu w Allianz Trade cytowany przez belgijski dziennik “Het Nieuwsblad".

Koniec taniego latania. Ceny biletów pójdą w górę

Dzięki niskiej cenie ropy, a także wzrostowi popularności tanich przewoźników, cena biletu lotniczego w Europie spadła w okresie od maja 2014 r. do maja 2020 r. o 39 procent, przypomina ubezpieczyciel. To już jednak przeszłość.

Z opublikowanego przez ubezpieczyciela raportu wynika, iż do końca 2022 r. bilety lotnicze będą droższe o 21 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim.

Ceny biletów lotniczych podniesie także surowa polityka klimatyczna UE

„Może być drożej, ponieważ linie lotnicze chcą utrzymać swoje marże przy rosnących cenach ropy oraz kosztach osobowych” – czytamy w badaniu. Dodatkowo ceny biletów windować będzie polityka klimatyczna Unii Europejskiej.

To jednak nie koniec złych wiadomości. Analitycy Allianz Trade oceniają, że przewoźnicy coraz częściej będą odwoływać swoje loty. Johan Geeroms z niderlandzkiego oddziału ubezpieczeniowego giganta powiedział „HN”, że linie będą to czynić z przyczyn finansowych.

Czytaj dalej:

SW

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości