Rosyjski polityk wybrał się na wakacje do UE pomimo nałożonych sankcji

Na Instagramie córki Władimira Płotnikowa, który jest bliskim współpracownikiem Władimira Putina, pojawiły się fotografie ukazujące go, wraz z rodziną na wakacjach we Włoszech i Chorwacji. Okazuje się, że Płotnikowi udało się wybrać na podróż do Unii Europejskiej pomimo nałożonych na niego sankcji.

Sankcje nałożone na Płotnikowa

Płotnikow jest członkiem partii Jedna Rosja, z której wywodzi się również Władimir Putin. Z doniesień medialnych wynika, że jest on jednym z najbliższych współpracowników prezydenta Rosji.

Zgodnie z unijnym rozporządzeniem, Władimir Płotnikow 23 lutego został objęty sankcjami, w wyniku których ma on zakaz wjazdu na teren Unii Europejskiej.

— Członek Dumy Państwowej, który zagłosował za rezolucją nr 58243-8 dotyczącą apelu Dumy Państwowej Zgromadzenia Federalnego Federacji Rosyjskiej do prezydenta Federacji Rosyjskiej W.W. Putina w sprawie potrzeby uznania Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej, a tym samym poparł i realizował działania i polityki podważające integralność terytorialną, suwerenność i niezależność Ukrainy oraz doprowadził do jeszcze większej destabilizacji Ukrainy — głosi dokument.

Rosyjski deputowany na wakacjach w UE pomimo sankcji

Jak się okazuje, unijne sankcje nie pokrzyżowały planów rosyjskiemu deputowanemu i wybrał się on wraz z córką na wakacje na terenie UE. Na Instagramie córki Płotnikowa pojawiły się zdjęcia z Wenecji i Chorwacji.Pod wpisami Sonii Płotnikowej internauci zamieścili mnóstwo negatywnych komentarzy, nakłaniających rodzinę polityka do opuszczenia Unii Europejskiej. Wiele osób wyrażało także pod zdjęciami swoje słowa wsparcia dla Ukrainy.


RB

Czytaj także:

Metropolita Białostocki przeprasza za ks. Dębskiego. Duchowny ma zakaz noszenia sutanny

Prognozy dot. wzrostu gospodarczego Polski - analiza Banku Światowego

Balcerowicz miażdży pomysł Tuska: To jest niebywała populistyczna brednia

Premier: Mamy najniższe bezrobocie w historii. Niech Niemcy sami zbierają sobie szparagi

Lubię to! Skomentuj29 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka