Polacy szturmują niemieckie sklepy. Efekt? Problem z cukrem u naszych sąsiadów

Od paru dni w Polsce można zauważyć poważne problemy z dostępnością cukru.Źródło: @cymbergajx
Od paru dni w Polsce można zauważyć poważne problemy z dostępnością cukru.Źródło: @cymbergajx
W niemieckich supermarketach również zauważono problemy z dostępnością cukru. Jak się okazuje, widać je przede wszystkim w sklepach, które znajdują się bliżej granicy z Polską. Polacy postanowili szukać tego produktu u naszych zachodnich sąsiadów.

W Polsce brakuje cukru 

Od paru dni w Polsce można zauważyć poważne problemy z dostępnością cukru. W niektórych sieciach takich jak Biedronka czy Netto zaczęto już nawet reglamentować ten towar, wprowadzając m.in. zasadę 10 kg cukru na jeden paragon. Zauważono również, że cena produktu idzie znacząco w górę, a handlowcy obawiają się, że cukier za chwilę będzie kosztował 7 zł. 

Innego zdania jest jednak prezes PiS Jarosław Kaczyński. Uważa on, że cała sytuacja to "fake news", a podobnego zdania jest także minister rolnictwa Henryk Kowalczyk, który zapewnia, że cukru nie braknie, tylko pojawiły się "zakłócenia zaopatrzeniowe".

Polacy kupują cukier w Niemczech 

Jak się okazuje, Polacy znaleźli rozwiązanie na wzrost cen cukru, którego od jakiegoś czasu brakuje w kraju. Niektórzy postanowili udać się w poszukiwaniu produktu do Niemiec. 

Portal businessinsider.pl zbadał problem i jak się okazuje w Niemczech po masowych wizytach Polaków również zauważono problem z dostępnością cukru. Widać go przede wszystkim w tych supermarketach, które znajdują się bliżej granicy z Polską. 

W sklepie Kaufland, znajdującym się w niemieckiej miejscowości Pasewalk – 27 km od polskiej granicy, postanowiono wprowadzić limity na cukier – jedno gospodarstwo domowe może wziąć maksymalnie dwa opakowania. 

W Niemczech jest tańszy cukier 

Polscy handlowcy podkreślają, że dotąd kupowali u producenta cukier za ok. 4,40 zł. Jednak ta cena również za chwilę ulegnie zmianie. Według ekspertów cena na półce może w ciągu kilku tygodni przekroczyć 7 zł/kg.

Okazuje się, że cena może być kolejnym pretekstem do zakupu cukru w Niemczech. W sklepie Kaufland kilogramowe opakowanie kupimy za 0,79 euro, czyli w przeliczeniu 3,72 zł.

Warto dodać, że w niemieckich, jak i polskich supermarketach za chwilę może również brakować ryżu, mąki czy też kaszy. Jak ujawnił prezes Nordzucker Polska Marcin Lechowski, to właśnie te produkty z przedłużonymi terminami ważności, obok cukru są najchętniej kupowane przez Polaków w obawie przed panującą inflacją. 

MP

Czytaj dalej:


Lubię to! Skomentuj65 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka