Armageddon w Wuhan. Zamknęli miasto z powodu kilku zakażeń koronawirusem

Milionowa dzielnica w Wuhan zamknięta z powodu wykrycia czterech bezobjawowych przypadków koronawirusa. (fot. commons.wikipedia.org)
Milionowa dzielnica w Wuhan zamknięta z powodu wykrycia czterech bezobjawowych przypadków koronawirusa. (fot. commons.wikipedia.org)
CNN informuje o zamknięciu prawie milionowej dzielnicy Wuhan po tym, jak u czterech mieszkańców wykryto bezobjawowe przypadki COVID-19.

Ogromna dzielnica w Wuhan zamknięta przez COVID

Władze w dzielnicy Jiangxia w Wuhan, w której mieszka ponad 970 000 osób, ogłosiły w środę, że główne obszary miejskie będą egzekwować trzy dni „tymczasowych środków kontroli”.

Miejsca rozrywki – w tym bary, kina i kafejki internetowe – małe przychodnie i targowiska produktów rolnych zostały zamknięte; zawieszono stołowanie w restauracjach i duże zgromadzenia, od występów po konferencje; wszystkie miejsca kultu zostały zamknięte, a działalność religijna zabroniona; podczas gdy instytucje udzielające korepetycji i atrakcje turystyczne wstrzymały działalność, zgodnie z oświadczeniem rządu.

Zawieszony transport publiczny

Cały transport publiczny, od autobusów po metro, został zawieszony, a mieszkańców namawiano, aby nie opuszczali dzielnicy, chyba że jest to absolutnie konieczne.

Władze zidentyfikowały również cztery dzielnice wysokiego ryzyka, w których mieszkańcom nie wolno opuszczać domów. Kolejne cztery dzielnice zostały oznaczone jako średniego ryzyka, co oznacza, że ​​mieszkańcy nie mogą opuścić swoich osiedli.

Środki miały na celu „dalsze zmniejszenie przepływu ludzi, zmniejszenie ryzyka infekcji krzyżowych i osiągnięcie dynamicznego zerowego COVID-a w możliwie najkrótszym czasie” – czytamy w oświadczeniu.

Cztery przypadki COVID-19

Ogólne ograniczenia pojawiły się wkrótce po tym, jak we wtorek władze okręgu Jiangxia ogłosiły odkrycie czterech bezobjawowych infekcji. Dwie z nich zostały wykryte podczas regularnych jazd testowych, a dwie pozostałe zostały odnalezione wśród ich bliskich kontaktów.

Wuhan - historia sukcesu w walce z pandemią

Wuhan, centrum transportowe i przemysłowe w prowincji Hubei w środkowych Chinach, na początku 2020 roku nałożyło pierwszą na świecie "blokadę COVID", w celu powstrzymania pandemii koronawirusa, po początkowym zbagatelizowaniu epidemii i uciszeniu pracowników służby zdrowia, którzy próbowali wszcząć alarm.

Surowe zamknięcie zamknęło przedsiębiorstwa i mieszkańców w domach na ponad dwa miesiące. Paraliżujące zamknięcie pociągnęło za sobą ogromne koszty osobiste dla mieszkańców, ale w końcu udało się oswoić wirusa.

Pomimo początkowego niewłaściwego postępowania, chiński rząd ogłosił Wuhan jako historię sukcesu w walce z pandemią. W sierpniu 2020 roku, gdy większość świata zmagała się z COVID-19, Wuhan trafił na pierwsze strony gazet, organizując festiwal muzyki elektronicznej w parku wodnym na świeżym powietrzu, na którym tysiące ludzi bawiło się bez masek i środków dystansujących.

Tymczasem rygorystyczne środki polegające na blokowaniu, masowych testach i ścisłej kwarantannie zostały wykorzystane przez władze w całych Chinach do powstrzymania sporadycznych epidemii, w ramach tak zwanej strategii zerowej COVIDa.

Takie podejście było najbardziej skuteczne w ograniczaniu nawrotów COVID w Chinach do tego roku, kiedy wysoce zakaźny wariant omikron spowodował największą epidemię w kraju od czasu Wuhan.

Blokada Szanghaju

Finansowe centrum Szanghaju zostało poddane ponad dwumiesięcznej siniakowej blokadzie, która wywołała publiczne oburzenie z powodu powszechnych niedoborów żywności i opóźnionej opieki medycznej dla pacjentów w nagłych wypadkach. Miasta i miasteczka w całym kraju również podlegały różnym ograniczeniom w miarę nasilania się infekcji, a niektóre miasta przygraniczne przechodzą okresowe blokady przez wiele miesięcy.

Blokady wyrządziły również znaczne szkody chińskiej gospodarce, pogrążając ją w najwolniejszym kwartalnym wzroście od początku pandemii.


RB

Zobacz: 

Lubię to! Skomentuj17 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości