Objazd Kaczyńskiego po Polsce nie idzie tak jak powinien. Kto za nim stoi?

Kto stoi za objazdem Kaczyńskiego po Polsce? Pomagać w tym mają mu PR-owcy. (fot. PAP)
Kto stoi za objazdem Kaczyńskiego po Polsce? Pomagać w tym mają mu PR-owcy. (fot. PAP)
Gazeta.pl ustaliła, że za objazdem (póki co przerwanym) po Polsce prezesa PiS stoją PR-owcy: Anna Plakwicz i Piotr Matczuk, a także "szare eminencje" w partii. Portal podaje też, że na Nowogrodzkiej powołano "presztab" wyborczy, któremu przewodzą Plakwicz i Matczuk.

Częste wizyty u prezesa

Gazeta.pl podaje, że zorientowana osoba w rozmowie z portalem przekazała, że zarówno Anna Plakwicz jak i Piotr Matczuk "często siedzą u prezesa (prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego – przyp. red.) i rozmawiają".

Plakwicz w ubiegłym roku objęła stanowisko w banku PKO BP, zaś Matczuk – w Orlenie. Osoby te są też przede wszystkim zaangażowane w politykę, a na zapleczu PiS są od kilkunastu lat. PR-owcy pełnią funkcję doradców na Nowogrodzkiej oraz, według informacji pochodzących od osób z obozu rządzącego, stoją za objazdem Kaczyńskiego po Polsce, podczas którego spotykał się on z działaczami i sympatykami jego partii. Obecnie trasa ta została przerwana. Sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski wyjawił, że stało się tak z powodu zaplanowanego wcześniej urlopu. 

Nie idzie tak jak powinno

Jak zauważa Gazeta.pl, nieoficjalnie wśród PiS można usłyszeć opinie mówiące o tym, że nie tak miało to wyglądać. Partia miała bowiem ruszyć w wakacje z intensywną prekampanią. Tymczasem jednak Kaczyński nie jest w formie i porusza tematy związane m. in. z LGBT czy reparacjami od Niemiec. Podczas wizyt prezesa PiS obecne zaczęły być także protesty.

— Nie było niczego nowego w tym objeździe. Czy ktokolwiek po 8 latach rządów PiS złapie się na to? Twardy elektorat tak, ale jak pozyskać "normalsów", którzy dają wygraną? — mówi jeden z rozmówców portalu Gazeta.pl, który związany jest z obozem rządzącym.

Presztab wyborczy

Na Nowogrodzkiej powstał także specjalny "presztab wyborczy". Z ustaleń Gazety.pl wynika, że należą do niego: 

  • Łukasz Schreiber - minister w kancelarii premiera,
  • Piotr Müller - rzecznik rządu,
  • Krzysztof Sobolewski - sekretarz generalny PiS,
  • Piotr Milowański - prawa ręka Sobolewskiego, formalnie jego zastępca jako sekretarza.
  • Piotr Agatowski - PR-owiec i spec partii od badań opinii publicznej,
  • Michał Moskal - szef gabinetu politycznego Jarosława Kaczyńskiego, gdy był wicepremierem oraz dyrektor Biura Prezydialnego PiS, szef Forum Młodych PiS.
  • Andrzej Śliwka - wiceminister aktywów państwowych,
  • Radosław Fogiel - poseł i rzecznik partii.

Jak ujawnia portal, z presztabem współpracuje również Michał Lorenc, który jest twórcą agencji marketingowej Agencja Warszawa. Brał on udział w przygotowywaniu kampanii PiS, kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy oraz samorządowej Patryka Jakiego.


RB

Czytaj dalej:


Lubię to! Skomentuj94 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka