Kto stoi za objazdem Kaczyńskiego po Polsce? Pomagać w tym mają mu PR-owcy. (fot. PAP)
Kto stoi za objazdem Kaczyńskiego po Polsce? Pomagać w tym mają mu PR-owcy. (fot. PAP)

Objazd Kaczyńskiego po Polsce nie idzie tak jak powinien. Kto za nim stoi?

Redakcja Redakcja PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 94
Gazeta.pl ustaliła, że za objazdem (póki co przerwanym) po Polsce prezesa PiS stoją PR-owcy: Anna Plakwicz i Piotr Matczuk, a także "szare eminencje" w partii. Portal podaje też, że na Nowogrodzkiej powołano "presztab" wyborczy, któremu przewodzą Plakwicz i Matczuk.

Częste wizyty u prezesa

Gazeta.pl podaje, że zorientowana osoba w rozmowie z portalem przekazała, że zarówno Anna Plakwicz jak i Piotr Matczuk "często siedzą u prezesa (prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego – przyp. red.) i rozmawiają".

Plakwicz w ubiegłym roku objęła stanowisko w banku PKO BP, zaś Matczuk – w Orlenie. Osoby te są też przede wszystkim zaangażowane w politykę, a na zapleczu PiS są od kilkunastu lat. PR-owcy pełnią funkcję doradców na Nowogrodzkiej oraz, według informacji pochodzących od osób z obozu rządzącego, stoją za objazdem Kaczyńskiego po Polsce, podczas którego spotykał się on z działaczami i sympatykami jego partii. Obecnie trasa ta została przerwana. Sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski wyjawił, że stało się tak z powodu zaplanowanego wcześniej urlopu. 

Nie idzie tak jak powinno

Jak zauważa Gazeta.pl, nieoficjalnie wśród PiS można usłyszeć opinie mówiące o tym, że nie tak miało to wyglądać. Partia miała bowiem ruszyć w wakacje z intensywną prekampanią. Tymczasem jednak Kaczyński nie jest w formie i porusza tematy związane m. in. z LGBT czy reparacjami od Niemiec. Podczas wizyt prezesa PiS obecne zaczęły być także protesty.

— Nie było niczego nowego w tym objeździe. Czy ktokolwiek po 8 latach rządów PiS złapie się na to? Twardy elektorat tak, ale jak pozyskać "normalsów", którzy dają wygraną? — mówi jeden z rozmówców portalu Gazeta.pl, który związany jest z obozem rządzącym.

Presztab wyborczy

Na Nowogrodzkiej powstał także specjalny "presztab wyborczy". Z ustaleń Gazety.pl wynika, że należą do niego: 

  • Łukasz Schreiber - minister w kancelarii premiera,
  • Piotr Müller - rzecznik rządu,
  • Krzysztof Sobolewski - sekretarz generalny PiS,
  • Piotr Milowański - prawa ręka Sobolewskiego, formalnie jego zastępca jako sekretarza.
  • Piotr Agatowski - PR-owiec i spec partii od badań opinii publicznej,
  • Michał Moskal - szef gabinetu politycznego Jarosława Kaczyńskiego, gdy był wicepremierem oraz dyrektor Biura Prezydialnego PiS, szef Forum Młodych PiS.
  • Andrzej Śliwka - wiceminister aktywów państwowych,
  • Radosław Fogiel - poseł i rzecznik partii.

Jak ujawnia portal, z presztabem współpracuje również Michał Lorenc, który jest twórcą agencji marketingowej Agencja Warszawa. Brał on udział w przygotowywaniu kampanii PiS, kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy oraz samorządowej Patryka Jakiego.


RB

Czytaj dalej:


Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka