Minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro, fot. PAP/Paweł Supernak
Minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro, fot. PAP/Paweł Supernak

Ziobro w obronie żołnierzy. Napisał o Frasyniuku "śmieć"

Redakcja Redakcja Rząd Obserwuj temat Obserwuj notkę 291
Zbigniew Ziobro ostro skomentował umorzenie w czwartek przez sąd sprawy Władysława Frasyniuka oskarżonego o znieważenie żołnierzy. "Polski żołnierzu, pamiętaj, żaden śmieć nie jest w stanie cię obrazić. Bronisz nas, naszych dzieci, domów, Ojczyzny" - napisał minister sprawiedliwości, załączając link do artykułu ze zdjęciem Frasyniuka.

Sprawa Frasyniuka została umorzona

Frasyniuk został oskarżony o użycie pod adresem żołnierzy ochraniających granicę państwową sformułowań "znieważających i poniżających ich w opinii publicznej oraz narażających na utratę zaufania potrzebnego dla pełnienia służby".

Chodzi o wypowiedź dotyczącą funkcjonariuszy zabezpieczających polsko-białoruską granicę, która w sierpniu zeszłego roku padła na antenie TVN24.

"Słowo żołnierz jest upokarzające dla tych wszystkich, którzy byli na misjach polskich poza granicami. Mam wrażenie, że to jest wataha psów, która otoczyła biednych, słabych ludzi" - mówił wówczas Frasyniuk. Dodał, że w taki sposób nie postępują żołnierze. "Śmiecie. To nie są ludzkie zachowania. Trzeba mówić wprost. To antypolskie zachowanie. Ci żołnierze nie służą państwu polskiemu. Przeciwnie - plują na te wszystkie wartości, o które walczyli pewnie ich rodzice albo dziadkowie" – powiedział.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała przeciwko Frasyniukowi akt oskarżenia, proces toczył się przed sądem we Wrocławiu. Wczoraj sąd umorzył sprawę warunkowo. Orzeczenie jest nieprawomocne, a prokuratura zapowiedziała apelację.

Przeczytaj więcej: Sąd podjął decyzję w sprawie Frasyniuka. Polityk oskarżony o znieważenie żołnierzy

Mocne słowa Ziobry pod adresem Frasyniuka

"Polski Żołnierzu, pamiętaj, żaden śmieć nie jest w stanie Cię obrazić. Bronisz nas, naszych dzieci, domów, Ojczyzny. Na polskie sądy może nie masz co liczyć, ale na Polaków zawsze. Jesteśmy z Ciebie dumni. Chwała Ci, polski Żołnierzu!" - napisał na Twitterze Zbigniew Ziobro.

Minister sprawiedliwości mówi o kimś "śmieć" - internauci oburzeni

Wpis wywołał mocne reakcje internautów, którzy są oburzeni tym, że szef resortu sprawiedliwości może pisać o kimś per "śmieć".

Europoseł Łukasz Kohut straszy ministra sprawiedliwości Trybunałem Stanu.


Ziobry broni m.in. Romuald Szeremietiew.


Roman Giertych natomiast zaproponował Frasyniukowi, że "służy prywatnym adresem Zbigniewa Ziobry na użytek sprawy sądowej".

ja

Czytaj także:

Kard. Nycz zachęca do wyrzeczeń: "Nie myślą, że giną ludzie, chcą mieć tanią benzynę"

Chwile grozy w Chłopach. Paralotnia spadła na plażowiczów

Zełenski wściekły na Amnesty International. „Przerzucanie odpowiedzialności na ofiarę”

Amerykanie ustępują Chinom? Ważny test militarny przesunięty

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj291 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka