Tramwaj ciągnął dziecko po torach kilkaset metrów. Koszmarna tragedia w Warszawie

Miejsce śmiertelnego wypadku na ulicy Jagiellońskiej na Pradze-Północ w Warszawie, 12 bm. Motorniczy tramwaju linii 18 przyciął nogę dziecku, a następnie ciągnął je kilkaset metrów. 5-letniego dziecka nie udało się uratować. (sko) PAP/Piotr Nowak
Miejsce śmiertelnego wypadku na ulicy Jagiellońskiej na Pradze-Północ w Warszawie, 12 bm. Motorniczy tramwaju linii 18 przyciął nogę dziecku, a następnie ciągnął je kilkaset metrów. 5-letniego dziecka nie udało się uratować. (sko) PAP/Piotr Nowak
Do tragicznego wypadku doszło na ulicy Jagiellońskiej przy przystanku Batalionu "Platerówek". 5-letnie dziecko zostało pociągnięte przez tramwaj wzdłuż torowiska. Wszystko wskazuje na przytrzaśnięcie drzwiami. Dziecko nie żyje - poinformował rzecznik Tramwajów Warszawskich Maciej Dutkiewicz.

Warszawa. Tragiczny wypadek, nie żyje kilkuletnie dziecko

Do tragedii doszło w piątek około godziny 11.40 na linii 18 na ulicy Jagiellońskiej przy przystanku Batalionu "Platerówek". Uczestniczył w nim tramwaj starego typu jadący w kierunku pętli Żerań FSO.

5-letnie dziecko zostało pociągnięte przez tramwaj wzdłuż torowiska. Wszystko wskazuje na przytrzaśnięcie drzwiami. Dziecko nie żyje - poinformował rzecznik Tramwajów Warszawskich Maciej Dutkiewicz. "Do tragedii doszło w momencie, kiedy dziecko wysiadało razem ze swoim opiekunem" - dodał. Jak ustaliła Eska Warszawa, był to chłopiec i podróżował ze swoją babcią. Kobieta trafiła do szpitala. 

"Nie wiadomo jak doszło do tego wypadku. Motorniczy ma za sobą 14 lat pracy. Był trzeźwy" - przekazał Dutkiewicz i dodał, że na miejscu pracują policjanci, zostały tez wezwane służby techniczne Tramwajów Warszawskich.

Warszawa. Utrudnienia i objazdy z powodu wypadku na Jagiellońskiej

W związku z wypadkiem wstrzymany został ruch tramwajowy w kierunku pętli Żerań FSO. "Tramwaje linii 18 i 71 zostały skierowane na trasę objazdową: … rondo Starzyńskiego, Jagiellońska, pętla Ratuszowa ZOO. Dodatkowo autobusy linii 509 na odc. rondo Starzyńskiego – Żerań FSO zatrzymują się na wszystkich napotkanych przystankach" - przekazał Zarząd Transportu Miejskiego.

Tramwaje Warszawskie: Jesteśmy wstrząśnięci

"Jesteśmy wstrząśnięci z powodu tragicznego wypadku, do którego doszło dzisiaj na Pradze-Północ. W jego wyniku życie straciło kilkuletnie dziecko. Dokładamy wszelkich starań, aby pomóc służbom w jak najszybszym wyjaśnieniu przyczyn tej niewyobrażalnej tragedii" - poinformowały Tramwaje Warszawskie za pośrednictwem Twittera.


SW

Przeczytaj też:

Katastrofa ekologiczna na Odrze. Nowe, bulwersujące informacje

Ekspert bije na alarm: Susza i ścieki to coraz bardziej niebezpieczna kombinacja

Kierowco, sprawdź, czy musisz zapłacić za radio w samochodzie. Grozi ci wysoka kara

Lubię to! Skomentuj25 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości