Widzowie Wiadomości TVP musieli czekać na Odrę 13 minut. Ważniejsi byli Tusk i Trzaskowski

Fragment materiał "Wiadomości TVP" na temat skażenia Odry. Źródło: wiadomosci.tvp.pl
Fragment materiał "Wiadomości TVP" na temat skażenia Odry. Źródło: wiadomosci.tvp.pl
13 minut - tyle widzowie TVP1 czekali na pierwszą informację we wczorajszym wydaniu "Wiadomości" o skażonej Odrze. Materiał Macieja Sawickiego przedstawił pokrótce aktualny stan wydarzeń. Nie zabrakło także przy tym ataku na opozycję, a w szczególności na Donalda Tuska i Rafała Trzaskowskiego.

Wczorajsze wydanie "Wiadomości TVP" rozpoczęło się materiałem o wojnie na Ukrainie. Następnie widzowie mogli zobaczyć przypomnienie wizyty Lecha Kaczyńskiego w Gruzji, informację o przysiędze żołnierzy zasadniczej dobrowolnej służby wojskowej, podpisaniu przez Andrzeja Dudę ustawy o dodatku węglowym oraz pomocy polskich strażaków w gaszeniu pożarów we Francji. 

"Wiadomości TVP" o katastrofie ekologicznej na Odrze 

Po informacji o strażakach z Polski, którzy pomagają we Francji i 13 minutach od początku głównego wydania "Wiadomości TVP" przyszedł czas na materiał poświęcony katastrofie ekologicznej na Odrze. 

– Żołnierze i strażacy rozpoczęli działania związane z oczyszczaniem Odry. Skażona rzeka jest groźna, a źródło zanieczyszczenia może pochodzić z zakładów albo oczyszczalni – zapowiedziała prezenterka Danuta Holecka. Z kolei na pasku zapowiadającym materiał pojawił się napis "Śledztwo w sprawie zanieczyszczenia Odry". 

Po tym wstępie przyszedł czas na główny materiał Macieja Sawickiego, który trwał dokładnie trzy minuty siedem sekund. Reporter rozpoczął od przytoczenia wypowiedzi ministra obrony Mariusza Błaszczaka, który mówił, że "terytorialsi i wojska operacyjne będą pomagać w usuwaniu zanieczyszczeń na rzece". Następnie przypomniał, że wprowadzono zakaz wchodzenia i kąpieli w Odrze oraz zabroniono pojenia zwierząt. 

Atak na Tuska i Trzaskowskiego 

Później przyszedł czas na atakowanie opozycji, a szczególnie Donalda Tuska i Rafała Trzaskowskiego. Liderowi Platformy Obywatelskiej oraz całej opozycji zarzucono, że "sprawę skażenia Odry upolityczniają". Przytoczono słowa Tuska, który powiedział "My wszyscy jesteśmy jak te ryby w Odrze" oraz przypomniano, że zwolennicy opozycji przerwali konferencję prasową dotyczącą sytuacji na rzece.

– Opozycja posługuje się kłamstwem. Z kłamstwa uczyniła podstawowe narzędzie polityki – skomentował ekspert "Wiadomości" redaktor naczelny serwisu gpcodziennie.pl Adrian Stankowski. 

Z kolei Rafałowi Trzaskowskiemu wytknięto pogardę wobec mieszkańców nadwiślańskich miejscowości podczas "największej katastrofy ekologicznej", za którą "Wiadomości" uważają awarię oczyszczalni ścieków w Warszawie. 

– Podczas tej awarii ze strony prezydenta Warszawy była pogarda wobec mieszkańców nadwiślańskich miejscowości, położonych na północ od stolicy, gdzie płynęły fekalia – powiedział reporter TVP Maciej Sawicki, który jednocześnie podkreślał ważne działania polskiego rządu i wojska w tej sprawie. 

Materiał został zakończony jednym zdaniem o decyzji premiera Mateusza Morawieckiego o dymisji prezesa Wód Polskich Przemysława Dacy i szefa Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska Michała Mistrzaka. 

MP

Czytaj dalej: 


Lubię to! Skomentuj70 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura