Steven Seagal upadł na dno. "W Ukrainie są setki tysięcy nazistów"

Steven Seagal był gościem Władimira Sołowjowa w telewizji Rossija-1. Źródło: Twitter/Julia Davis
Steven Seagal był gościem Władimira Sołowjowa w telewizji Rossija-1. Źródło: Twitter/Julia Davis
Steven Seagal od dłuższego czasu przebywa w Rosji i powiela tamtejszą propagandę. Ostatnio aktor był gościem jednego z głównych propagandzistów Kremla Władimira Sołowjowa. Amerykanin na antenie telewizji Rossija-1 mówił m.in. o wnioskach, do jakich doszedł po przeprowadzeniu "prywatnego śledztwa".

Steven Seagal od dłuższego czasu związany jest blisko z władzami na Kremlu. W 2018 roku amerykański aktor, który posiada rosyjskie obywatelstwo brał udział jako gość w zaprzysiężeniu na czwartą kadencję prezydenta Władimira Putina. 

Dwa dni temu pisaliśmy również o jego wizycie w zbombardowanym więzieniu w Ołeniwce, gdzie armia rosyjska zabiła ponad 50 ukraińskich jeńców wojennych. Gwiazda kina akcji ma także nakręcić film dokumentalny o wojnie. 

Steven Seagal wystąpił w telewizji Rossija-1 

Będący gościem jednego z głównych propagandzistów Kremla Władimira Sołowjowa, Seagal podtrzymał już wcześniej głoszoną opinię, że 98 procent osób, które w mediach wypowiadają się o "konflikcie" na Ukrainie, nigdy tu nie było. – Wszyscy, w tym też urzędnicy, otrzymują wiadomości prosto z farm trolli – dodał. 

Steven Seagal poinformował również o przeprowadzeniu w tej sprawie "prywatnego śledztwa", którego wynikami podzielił się nawet z ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem. Powiedział mu, że "fake newsy są bardziej niebezpieczne od pocisków atomowych". – Chodzi mi o to, że jeśli fake newsy się rozmnożą do tego punktu, że obywatele nie będą wiedzieli, czym jest prawda, to ich serca i rozumy mogą być doprowadzone do czegokolwiek, do jakiegokolwiek konfliktu –dodał. 

Seagal: Atak w Ołeniwece to dzieło Ukraińców 

Kontrowersyjnym przemyśleniom Stevena Seagala nie było końca. W programie Sołowjowa stwierdził on również, że "w niektórych częściach Ukrainy są setki tysięcy nazistów". Aktor po rozmowie z nim doszedł do wniosku, że są oni wierni ideałom Stepana Bandery.

Seagal zdradził także, że za zbombardowanie więzienia w Ołeniwce odpowiedzialni są Ukraińcy. Doszedł on do takich wniosków, ponieważ na miejscu miał zobaczyć ślady po pociskach HIMARS, jakie strona ukraińska otrzymała z USA.

Kończąc swój występ, Seagal zapewnił, że o konflikcie rosyjsko-ukraińskim wypowiada się w sposób obiektywny, gdyż jak twierdzi "jest dyplomatą". – Pozwalam, by ludzie i dowody przemówiły same za siebie – zakończył. 

MP

Czytaj dalej: 

Lubię to! Skomentuj60 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka