Ukraińcy "wkręcili" Rosjan. Nieświadomie wpłacali pieniądze na zakup drona

Rosjanie nieświadomie wpłacali pieniądze dla Ukraińców na zakup nowego drona. Źródło: Telegram/Ukraine Now
Rosjanie nieświadomie wpłacali pieniądze dla Ukraińców na zakup nowego drona. Źródło: Telegram/Ukraine Now
Jak przekazała agencja Unian, Rosjanie nieświadomie wpłacali pieniądze dla Ukraińców na zakup nowego drona, który trafił do Sił Zbrojnych Ukrainy. Myśleli, że wpłaty przekazywane są na wsparcie separatystów. Cała akcja udała się dzięki działaniom ukraińskich hakerów.

Sprawę nagłośniła za pomocą Telegrama Ukraine Now, która powołała się na ukraińskich żołnierzy walczących aktualnie w obwodzie chersońskim. 


Rosjanie wpłacali pieniądze na drona dla Sił Zbrojnych Ukrainy

Jak piszę Ukraine Now, wszystko udało się dzięki podpięciu do zbiórki numeru karty banku Tinkoff, gdyż rosyjskie banki nie obsługują płatności na Ukrainie. Pieniądze przekierowywane były jednak na konta ukraińskiej armii, która wykorzystała zebrane fundusze na zakup drona. 

Udało kupić się drona Mavic DJI Mini 2 w maksymalnej konfiguracji. Jak czytamy na Telegramie, "mały pomocnik trafił już do jednej z jednostek specjalnych Sił Zbrojnych Ukrainy". 

"Okazało się, że osoby popierające inwazję Rosji na Ukrainę były skąpe jak chol**a. Cała suma ledwo wystarczyła na zakup jednego drona" – dodano prześmiewczo. 

Dodajmy, że Rosjanie myśleli, iż przekazują pieniądze na kamizelki kuloodporne, leki i sprzęt dla rosyjskiej armii.

MP

Czytaj dalej: Lubię to! Skomentuj12 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka