Jedząc śniadanie demolowali rosyjską artylerię. Nagranie podbija sieć

Źródło: Twitter, CC0
Źródło: Twitter, CC0
Ukraińcy od dłuższego czasu poczynają sobie coraz lepiej na froncie. Tym razem opublikowali nagranie jak niszczą rosyjski system artylerii rakietowej. Uwagę internautów przykuł jednak głos mężczyzny w tle, który zapytał "ile jajek dodać do ziemniaków?".

Nagranie powstało na jednym z odcinków frontu, gdzie trwają aktywne walki pomiędzy wojskami ukraińskimi a najeźdźcą z Rosji. Siły armii Ukrainy zniszczyły za pomocą pocisku przeciwpancernego "Stugna" rosyjski system artylerii rakietowej. 

Niszczą rosyjski sprzęt w trakcie robienia śniadania 

Nagranie podbija sieć, ale nie jest spowodowane spektakularnym zniszczeniem rosyjskiego systemu artylerii rakietowej, a pytaniem jakie padło w tle. 

"Ile jajek dodać do ziemniaków?" – zapytał jeden z żołnierzy. Wskazuje to, że Ukraińcy nawet podczas śniadania potrafią stawić skuteczny opór najeźdźcy z Rosji. 

Stugna-P skuteczna na froncie 

Stugna-P, znana również pod nazwą Skif, która jest wersją eksportową, produkowana jest przez kijowskie biuro konstrukcyjne Luch. Najlepszą cechą Stugny-P jest to, że można ją ustawić na statywie i zamaskować. Operatorzy mogą się wtedy ukryć w odległości do 50 m od wyrzutni.

Wyrzutnia jest zdalnie sterowana z modułu przypominającego laptop. Załoga chroni się przed ostrzałem w ukryciu.

Dodajmy, że ukraiński pocisk przeciwpancerny ma zasięg od 100 m do 5 km, a czas lotu trwa od kilku do 25 sekund, w zależności od odległości celu.

MP

Czytaj dalej: 


Lubię to! Skomentuj31 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka