Zdjęcie poglądowe z Kabulu. Źródło: EPA/STRINGER
Zdjęcie poglądowe z Kabulu. Źródło: EPA/STRINGER

Potężna eksplozja w meczecie w Kabulu. Co najmniej 20 osób nie żyje

Redakcja Redakcja Afganistan Obserwuj temat Obserwuj notkę 7
CNN informuje, że w meczecie w Kabulu doszło do eksplozji. Miała ona miejsce podczas wieczornych modlitw. Z pierwszych doniesień wynika, że w wybuchu zginęło 20 osób, a 40 zostało rannych.

Eksplozja w Kabulu - nowe informacje

Według lokalnych służb jest wiele ofiar wybuchu, ale nie wiadomo dokładnie, ile osób zginęło, a ile jest rannych. Jeden z talibskich urzędników powiedział agencji Reuters, że 35 osób mogło zostać poszkodowanych lub nawet nie przeżyło eksplozji.

Telewizja Al-Dżazira, która także powołuje się na anonimowego urzędnika lokalnych władz, informuje o 20 ofiarach śmiertelnych. Z kolei agencja AP, powołująca się na świadka, podaje informację o 10 zabitych, wśród których jest imam mułła Amir Mohammad Kabuli.

Jak przekazała agencja AFP, włoska organizacja pozarządowa Emergency, która prowadzi szpital w Kabulu, poinformowała o trzech ofiarach śmiertelnych i przyjęciu na oddział intensywnej opieki 27 rannych, w tym pięciorga dzieci.

"Większość pacjentów, których przyjęliśmy po eksplozji w meczecie, cierpi z powodu obrażeń spowodowanych odłamkami i oparzeniami" – poinformowała organizacja w komunikacie.

Świadkowie mówią o potężnej eksplozji w północnej części Kabulu, w wyniku której w wielu okolicznych budynkach szyby powylatywały z okien.

"Wybuch miał miejsce w meczecie...są ofiary, ale dokładne liczby nie są jeszcze znane" – powiedział Reuterowi rzecznik policji w Kabulu Chalid Zadran.

Oficer talibskiego wywiadu, wypowiadając się pod warunkiem zachowania anonimowości, powiedział, że eksplozja miała miejsce w meczecie w dzielnicy Chair Chana w Kabulu.

Eksplozja w Kabulu

Rzecznik miejscowej policji Khalid Zadran podaje, że na miejscu pracują służby i trwa dochodzenie.

Z kolei dziennikarz Ali Latifi mówi, że w wyniku wybuchu zginęło 20 osób, a 40 zostało rannych. Dodaje również, że do eksplozji doszło dokładnie w dzielnicy Khair Khana.

Szpital w Kabulu przyjął 27 osób, które ucierpiały w wyniku eksplozji, w tym pięcioro dzieci.

Bilal Karimi, zastępca rzecznika talibów, potępił eksplozję na Twitterze w środę wieczorem.

MP/KW

Czytaj dalej: 


Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka