Polak podpalił klub odwiedzany przez społeczność LGBT. Jest wyrok

Sebastian P. został skazany za podpalenie klubu nocnego w Londonderry w Irlandii Północnej. W rozmowie z policjantami miał mówić, że "nie lubi gejów". (fot. Twitter/Northern Ireland Fire & Rescue Service)
Sebastian P. został skazany za podpalenie klubu nocnego w Londonderry w Irlandii Północnej. W rozmowie z policjantami miał mówić, że "nie lubi gejów". (fot. Twitter/Northern Ireland Fire & Rescue Service)
Sebastian P., Polak, który w czerwcu został uznany za winnego pożaru w klubie nocnym w Londonderry w Irlandii Północnej, został w środę skazany. Mężczyzna spowodował szkody o wartości około 250 tysięcy funtów. Miejsce to odwiedzane było przez osoby LGBT. Sebastian P. miał mówić policji, że "nie lubi gejów".

Polak skazany za podpalenie klubu nocnego

24-letni Sebastian P. z Crawford Square w Derry nie przyznał się do podpalenia klubie nocnym Envy, do którego doszło 9 stycznia 2020 roku. Klub, który był odwiedzany przez społeczność LGBT, został poważnie uszkodzony przez pożar i w efekcie musiał zostać zburzony. Mężczyzna w środę usłyszał wyrok.

Polaka skazano na 5 lat. Połowę kary będzie musiał odbyć w więzieniu, zaś drugą połowę spędzi na warunkowym.

Jasne dowody w sprawie

Sędzia poinformował, że część dowodów stanowił materiał z kamer monitoringu. Nagrania przedstawiały osobę wchodzącą do budynku i wychodzącą niedługo potem. Chwilę później wybuchł pożar. Na materiale widać, jak sprawca zdejmuje czapkę. Służby odzyskały ją i znalazły na niech DNA Sebastiana P.

Zdaniem sędzi, przestępstwo to spotęgowała wrogość wobec społeczności LGBT. Oskarżony miał mówić przed sądem, że  przed pożarem rozważał wniesienie do klubu kija baseballowego.

Sąd oznajmił, że dowody jasno wskazują na to, że Sebastian P. wiedział dokąd i po co. Dodał, że oskarżony po jego aresztowaniu skomentował przy funkcjonariuszach policji, że "nie lubi gejów". Sędzia przekazał także, że decyzja o deportacji Polaka należy do sekretarza stanu.


RB

Czytaj dalej:

Nowa generacja Mitsubishi ASX. Wiemy jakie silniki będą je napędzać

Sara James w finale amerykańskiego "Mam talent". Nie obyło się bez małej wpadki

Protest nauczycieli? Broniarz zdradza, co ZNP szykuje na wrzesień

MSZ alarmuje. Reżim Łukaszenki dewastuje cmentarz żołnierzy AK

Wkrótce szykuje się kolejny najazd na Warszawę. Protest specjalistów od samochodów

Lubię to! Skomentuj111 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo