Za 10 złotowy banknot możesz zarobić krocie. Sprawdź unikatowy numer

Za niektóre dziesięciozłotowe banknoty można zarobić naprawdę sporą sumę. (fot. Flickr)
Za niektóre dziesięciozłotowe banknoty można zarobić naprawdę sporą sumę. (fot. Flickr)
Niektóre z banknotów, które na co dzień przechowujemy w portfelu, mogą być sporo warte. Kolekcjonerzy są gotowi zapłacić niemałe pieniądze za unikatowe egzemplarze. Takie banknoty muszą spełniać określone wymagania.

10zł za kilkanaście tysięcy?

Fakt.pl informuje, że kolekcjonerzy w ostatnim czasie rozglądają się za dziesięciozłotowymi banknotami. Za niektóre z egzemplarzy są oni w stanie zapłacić spore pieniądze.

Aby taki banknot miał wysoką wartość, musi on być zachowany w bardzo dobrym stanie – przede wszystkim nie może mieć śladów brudu ani zagnieceń. Najważniejsze są jednak numery seryjne – nietypowe dla tych wartościowych banknotów. Niektóre z nich mówią np. o ważnych datach.

Jakie numery seryjne są najwięcej warte?

— Najcenniejsze są te, na których mamy kombinację AA oraz BB, ale równie wartościowe mogą być te o numerze seryjnym YA lub ZA — podaje Fakt.pl. Jak się okazuje, najbardziej wartościowe numery to 1234567 i 8765432. Za taki banknot kolekcjonerzy są w stanie zapłacić nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Nieco mniej, choć nadal sporo, warte są banknoty posiadające numery seryjne: 1234321, 1134311 i 8175718. Taki banknot sprzedać można za kwotę do kilku tysięcy złotych.


RB

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości