Rosjanka płacze bo nie otrzymała wizy od niemieckiego konsulatu. Źródło: Twitter
Rosjanka płacze bo nie otrzymała wizy od niemieckiego konsulatu. Źródło: Twitter

Rosyjska influencerka wylewa morze łez na nagraniu. Chodzi o decyzję Niemiec ws. wiz

Redakcja Redakcja Rosja Obserwuj temat Obserwuj notkę 29
Sieć obiegło nagranie, na którym zapłakana rosyjska influencerka żali się, że nie może wyjechać do Niemiec. Jak tłumaczy, pracownicy niemieckiego konsulatu nie przyznali jej oraz czterem członkom rodziny wiz na wyjazd z powodu obawy, że nie wrócą do Rosji, jeżeli ich dokumenty wygasną.

Rosjanka płacze bo nie dostała wizy 

Nagranie płaczącej Rosjanki zostało udostępnione na Twitterze. Jednak oryginalna wersja wideo opublikowana została na Tik-Toku, na kanale kobiety. Dodajmy, że aplikacja Tik-Tok jako jedna z nielicznych nie została zablokowana na terenie Rosji. 

– Wszystkim nam odmówiono wiz. Po prostu nikomu jej nie dali. Chcecie poznać przyczynę odmowy? Bo złożyłam wszystkie dokumenty razem. Myślą, że tam zostaniemy. To wszystko – mówiła zapłakana kobieta na nagraniu. 

Rosjanie za chwilę mogą otrzymać zakaz wizowy 

Portal "Financial Times" powołując się na trzy niezależne źródła dyplomatyczne ustalił, że europejscy szefowie MSZ mogą poprzeć zablokowanie wydawania wiz turystycznych dla obywateli rosyjskich. Decyzja może zapaść na wtorkowym nieformalnym spotkaniu ministrów spraw zagranicznych Unii Europejskiej w Pradze.

Jak podaje portal, jeżeli doniesienia te by się sprawdziły, to byłby przełom w sprawie. Dotąd inicjatywę krajów bałtyckich (Litwa, Łotwa, Estonia) i Finlandii blokowały Francja i Niemcy.

MP

Czytaj dalej:Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka