W wypadku pod Olkuszem miał brać udział wiceminister Jacek Osuch. Źródło: Facebook/112malopolska.pl
W wypadku pod Olkuszem miał brać udział wiceminister Jacek Osuch. Źródło: Facebook/112malopolska.pl

Nieoficjalnie: Wypadek samochodowy wiceministra. Na miejscu pracują służby

Redakcja Redakcja Wypadki Obserwuj temat Obserwuj notkę 32
Udział w wypadku samochodowym pod Olkuszem nieoficjalnie brał wiceminister sportu i turystyki Jacek Osuch. Zderzenie dwóch aut miało miejsce w miejscowości Wierzchowisko, w powiecie olkuskim.

Wypadek samochodowy wiceministra 

Jak poinformował Bartosz Izdebski z zespołu prasowego małopolskiej policji, do wypadku doszło po południu na drodze wojewódzkiej nr 783 pomiędzy Wolbromiem i Miechowem. Kierujący mercedesem widząc naprzeciwko dostawczego renault trafic, który rozpoczął manewr skrętu w lewo w drogę podporządkowaną, zdecydował zjechać na lewy pas, gdzie zderzył się z nadjeżdżającą z naprzeciwka skodą.

Według informacji policji w wyniku zderzenie dwóch mężczyzn – podróżujący mercedesem i kierowca skody - doznało nieznacznych potłuczeń. Obaj trafili do szpitala na rutynowe badania. "Jedna osoba już wyszła, druga zaraz wyjdzie" - zaznaczył policjant.

Nieoficjalnie wiadomo, że jednym z poszkodowanych jest wiceminister sportu i turystyki Jacek Osuch. 

Wiceminister Jacek Osuch 

Jacek Osuch po raz pierwszy mandat poselski uzyskał w 2007 roku. Startował z list Prawa i Sprawiedliwości. Następnie był wybierany do Sejmu w wyborach w 2011, 2015 i 2019 roku. 

Jacek Osuch od 2019 roku jest sekretarzem stanu w Ministerstwie Sportu. 16 marca 2021 r. powołany został na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pełnomocnika rządu ds. infrastruktury sportowej.

Z kolei 27 października 2021 r. Osuch zaczął pełnić funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, pełnomocnika rządu ds. infrastruktury sportowej.

MP

Czytaj dalej: Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości