Atakowani i segregowani dziennikarze. Campus Polska Teraźniejszości

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski (P) oraz prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz (L) podczas debaty w ramach Campusu Polska Przyszłości w Olsztynie. Fot. PAP/PAP/Tomasz Waszczuk
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski (P) oraz prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz (L) podczas debaty w ramach Campusu Polska Przyszłości w Olsztynie. Fot. PAP/PAP/Tomasz Waszczuk
Campus Polska Przyszłości Rafała Trzaskowskiego wzbudza dyskusje z różnych przyczyn, ale najwięcej emocji wywołuje obecność podczas niego dziennikarzy. Lub utrudnianie im wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

Poruszenie wywołało nie tylko zablokowanie udziału Kłeczka, ale też obecność na wydarzeniu Michała Kolanko, dziennikarza "Rzeczpospolitej", który wziął udział w panelu dotyczącym hejtu z Barbarą Kurdej-Szatan.

Jego udział komentował m.in. Daniel Liszkiewicz, kierownik Redakcji Mediów Interaktywnych TAI w TVP. Jego zdaniem wzięcie udziału w wydarzeniu organizowanym przez opozycję, to oczywista deklaracja polityczna ze strony dziennikarza.Michał Kolanko od dawna ma problem z hejtem, który go dotyka, i wciąż rośnie grono niezadowolonych z jego pracy, czy to po stronie sympatyków rządzących, czy też opozycji.

"Rymanowski, Kolanko, Wielowieyska, Miziołek itd. To oni będą teraz tłumaczyli suwerenowi w tak zwanych wolnych mediach dlaczego PiS nie jest wcale taki zły. Zrobią wszystko, żeby utrzymać ich u władzy" - napisał jeden z fanatyków wspierających działania PO.


Nie będzie to zaskakujący wniosek, ale dla obecnie rządzących (i ich wyborców), niezależnymi dziennikarzami są ci, którzy atakują i rozliczają opozycję, a dla drugiej strony - ci, którzy skupiają się tylko na rozliczaniu rządów Prawa i Sprawiedliwości, jak chciałby cytowany na wstępie Rafał Trzaskowski. Ze względu na cały czas rosnącą polaryzację w społeczeństwie, która przeniosła się też do mediów, wszystko jest czarno-białe i zaczyna brakować miejsca na odcienie szarości.

Marcin Dobski

Czytaj dalej:

Złe wieści w sprawie inflacji. Ale Polacy nie wierzą, że inna władza coś zmieni

Dobski: Atakowani i segregowani dziennikarze. Campus Polska Teraźniejszości

Ważny polityk PiS: „Konfederacja jest partią teraz działającą w interesie Kremla”

Szanse na zniesienie wiz dla Rosjan? „Całkowite nie, ale możliwy jest pewien kompromis”

Rocznica Porozumień Sierpniowych bez Lecha Wałęsy. „Mąż czuje się rozgoryczony”

Lubię to! Skomentuj69 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka