Ważny polityk PiS: „Konfederacja jest partią teraz działającą w interesie Kremla”

Grzegorz Braun z Konfederacji. Fot. Flcikr/Sejm RP/CC BY 2.0
Grzegorz Braun z Konfederacji. Fot. Flcikr/Sejm RP/CC BY 2.0
Konfederacja jest partią działającą teraz w interesie Kremla - powiedział w środę na antenie TV Republika wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk oceniając antyukraińskie wystąpienia środowiska posła Grzegorza Brauna.

Konfederacja przeciw "ukrainizacji" Polski

Wawrzyk był pytany w porannym wywiadzie o komentarz do artykułu w „Gazecie Polskiej Codziennie”, że środowisko posła Grzegorza Brauna z Konfederacji chce zatrzymać „ukrainizację” Polski i proponuje ograniczenie pomocy dla uchodźców.

Polecamy:

Szanse na zniesienie wiz dla Rosjan? „Całkowite nie, ale możliwy jest pewien kompromis”

Rocznica Porozumień Sierpniowych bez Lecha Wałęsy. „Mąż czuje się rozgoryczony”

– Można powiedzieć jednym zdaniem: Putin lubi to – odpowiedział Wawrzyk. – Myślę, że w tej chwili Konfederacja jest po prostu partią antypolską, działającą wyłącznie w interesie Kremla – ocenił.

Dodał, że jej działalność nie ma nic wspólnego „z polskim interesem, z interesem państwa polskiego, z interesem polskiego bezpieczeństwa i bezpieczeństwa polskich obywateli”. – To jest właśnie ta narracja, którą w Polsce rozpowszechniają ci, którzy podzielają poglądy Kremla – zaznaczył.

"Partia Putina w Polsce"

Jak stwierdził Wawrzyk, nie ma w polskim systemie prawnym możliwości wygaszania mandatów takim politykom, „ale na pewno nie można tych polityków traktować poważnie i nie można im udzielać poparcia w wyborach”. – Szczególnie w tym czasie widać, że każdy, kto głosuje na Konfederację, głosuje na partię Władimira Putina w Polsce – dodał.

"Ludzie Brauna organizują hejt na ukraińskie dzieci"

W materiale „Dezinformują na temat Ukraińców” środowa "GPC" napisała, że ludzie Grzegorza Brauna organizują hejt na ukraińskie dzieci.

„Środowisko posła Grzegorza Brauna z Konfederacji chce zatrzymać »ukrainizację« Polski i proponuje m.in. ograniczenie pomocy dla uchodźców. Przekonuje także, że ukraińskie nastolatki spowodują, że polskie dziewczynki zostaną prostytutkami. Przekaz ten jest promowany m.in. w Sejmie i poprzez media społecznościowe” - napisała gazeta.

Dziennik przypomniał, że w lipcu Grzegorz Braun rozpoczął akcję „Stop ukrainizacji Polski”.

„Zapowiedział stworzenie broszury i wyjaśnił, że jest to »program zatrzymania procesu dezintegracji i dekompozycji, nie tylko etnicznej, ale też politycznej, a być może również terytorialnej« Polski. Zaproponowano m.in. ograniczenie pomocy materialnej dla uchodźców i zaostrzenie kryteriów przyznawania polskiego obywatelstwa” - wskazała „GPC”.

KW

Czytaj dalej:

Zachód go wychwalał, Rosjanie znienawidzili. Ostatni przywódca Sowietów

Woś: Zielone samookaleczenie Europy

Nie żyje Michaił Gorbaczow. Zmarł w wieku 91 lat

Rząd podjął decyzję w sprawie obostrzeń. Jest rozporządzenie w Dzienniku Ustaw

Wiceminister Osuch wydał oświadczenie. Spełniły się przypuszczenia

Lubię to! Skomentuj53 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka